Mitjiland je kod kuće slavio protiv portugalskom Bragom u meču grupe F Lige Evrope gdje se nalazi i beogradska Crvena zvezda, a konačan rezultat na “MCH Areni” je glasio 2:2.

Domaći su došli do prednosti već u drugoj minuti susreta kada je jedan od igrača Mitjilanda preglavao loptu koja je pala na peterac gostiju, a istu je primio Erik Svjatčenko nakon čega je postigao gol za 1:0.

Prvo poluvrijeme je nakon vođstva domaćih proticalo bez većih prilika i uzbuđenja, sve do 43. minuta kada je Iuri Medejroš poslao odličan pas ka Rikardu Horti koji je poslao veoma precizan i snažan šut u desni ugao protivničke ekipe i poravnao rezultat na 1:1. Sa tim pogotkom se i otišlo na odmor.

Do novog vođstva Mitjiland je došao nakon prelijepe akcije danske ekipe. Dugu loptu je prelijepo glavom spustio Joel Anderson ka Gustavu Isaksonu koji je samo promijenio smjer iste i time povećao rezultat na 2:1.

Ništa se praktički nije dešavalo na “MCH Areni” nakon to gola domaćeg tima i rezultat se nije mijenjao na semaforu do 85. minute kada je štoper Brage Galenjo primio precizan pas Fransiska Mure i postigao gol za 2:2.

Nisu se smirili domaći i zadovoljili sa bodom na ovom meču pa su u nadoknadi vremena, odnosno 91. minutu stgli do sva tri boda golom Evandera sa bijele tačke.