Fudbaleri Mure, Šerifa i Ferencvaroša ostvarili su pobjede i plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Šerif je na domaćem terenu u Tiraspolju pobijedio albansku Teutu minimalnim rezultatom 1:0. Jedini strijelac na utakmici bio je napadač Adama Traore u šestoj minuti i sa ukupnih 5:0 obezbijedili su narednu fazu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Tamo ih čeka pobjednik meča u kome se sastaju Konahs Ki i Alaškert.

Mura je na svom terenu demolirala Škendiju sa 5:0. Mrežu gostiju načeo je Luka Bobičanec u 25. minuti, a u 42. minuti drugi žuti i crveni karton dobio je Jan Krivak. Bio je ovo možda i ključan momenat na utakmici, a Mura je nastavila napadati.

Pred kraj prvog dijela Nino Kouter uduplao je prednost Mure. U drugom poluvremenu dva puta se u listu strijelaca upisao Mihael Klepac u 55. i 87. minuti. Gol je postigao i Ziga Kous u 64. minuti susreta.

U narednom kolu Mura će na boljeg iz dvomeča Soligorsk i Ludogorec.

Ferenvaroš je bio bolji od Prištine sa 3:1, a u naredno kolo će sa ukupnih 6:1. Sljedeći protivnik Ferencvarošu biće upravo Žalgiris koji je pobijedio narednog protivnika Borca, ekipu Linfilda ukupnim rezultatom 5:2.