U revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, Ludogorec je na svom terenu večeras pobijedio Muru sa 3:1.

Prvi duel ova dva tima, u kome je domaćin bio slovenački predstavnik, završen je bez golova, tako da je ekipa iz Razgrada prošla u narednu fazu takmičenja.

Utakmica je započela savršeno za Ludogorec, koji je poveo već u četvrtom minutu preko Pierosa Sotiriua, koji se dobro snašao nakon odbijene lopte u šesnaestercu protivnika.

Na veliki odmor se otišlo sa 1:0 i kako je vrijeme odmicalo, činilo se da su domaćini bliže slavlju. Ipak, situacija se promijenila u 64. minutu, kada je Tomi Horvat iskoristio asistenciju Žige Kousa i poravnao na 1:1.

U 82. minutu, favoriti u današnjem susretu su uspjeli ponovo doći do prednosti. Strijelac je bio Elvis Manu, koji je iskoristio grešku Murine odbrane i pospremio loptu u mrežu.

Konačan rezultat je postavio Koli Oliveira-Souza u 90. minutu nakon odlične kontre i pasa Vandersona.

U narednom kolu, Ludogorec će igrati protiv Olimpijakosa.