totenhem

Fudbaleri Mure napravili su apsolutno iznenađenje pobijedivši Totenhem rezultatom 2:1, dok su fudbaleri Rena i Vitesea odigrali neriješeno 3:3 u okviru grupe G Lige konferencija.

Fudbaleri Totenhema u ovu utakmicu ušli su kao apsolutni favoriti, međutim utakmica je počela katastrofalno za izabranike Antonija Kontea.

U 11. minuti Toni Horvat pogodio je za vođstvo Mure, a u 32. minuti Rajan Sesenjon dobio je drugi žuti i crveni karton. Mogli su fudbaleri Totenhema i do gola preko Harija Kejna i Brajana Žila, ali rezultat se do poluvremena nije mijenjao.

U drugom dijelu fudbaleri Totenhema su uspjeli izjednačiti u 72. minuti golom Kejna, a apsolutno iznenađenje uslijedilo je u posljednjim momentima utkamice kada je Amadej Marosa donio pravu ludnicu na “Gradskom vrtu” u Mariboru i tako donio istorijsku pobjedu svom timu.

U posljednjem kolu Totenhem će igrati protiv Rena, dok će Mura gostovati Viteseu.

Fudbaleri Rena maestralno su otvorili utakmicu, a raspoložen bio je Gaetano Lagarde koji je postigao dva pogotka, prvo u devetoj minuti za 1:0, pa onda i u 39. minuti za 2:0.

Na poluvrijeme gosti su ipak uspjeli da ublaže prednost domaćina, a strijelac bio je u 43. minuti Dan Husman za 2:1.

U drugom dijelu francuski tim je ponovo prvi došao do pogotka u 69. minuti, a het-trik upotpunio je Lagarde. Od tog momenta uslijedilo je neočekivano, a gol za goste postigao je Tomas Buitnik u 75. minuti, da bi bod Viteseu u 90. minuti donio Lois Openda.

Narednu utakmicu Ren će igrati protiv Totenhema u gostima, dok će Vitese dočekati Muru.