Nakon ogromne greške golmana Nefči izbacio Dinamo Tbilisi (VIDEO)

Fudbaleri jermenskog Alaškerta savladali su nakon produžetaka ekipu Konahs Ki sa 1:0 i takos u prošli u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, dok je Nefči i na domaćem terenu u Bakuu sa 2:1 bio bolji od Dinamo Tbilisija.

Nakon što je prvi duel u Velsu završen rezultatom 2:2, a nakon 90 minuta u Jerevanu bilo je 0:0 i zahvaljujući tome što je ukinuto pravilo gola u gostima, otišlo se u produžetke.

Tu je radost domaćinu donio Vinsent Bezekurt golom u 112. minutu za pobjedu od 1:0 i prolaz u narednu fazu gdje će igrati sa moldavskim Šerifom.

Tim Nefčija je u prvom meču u Tbilisiju slavio sa 2:1, da bi Dinamo golom Milana Radina došao u vođstvo u 51. minutu. Samo sedam minuta je trebalo domaćinu da izjednači, tačnije Eminu Makmudovu sa bijele tačke.

Pobjedu i prolaz dalje timu iz Azerbejdžana donio je Namik Alasgarov u 68. minutu. Oni će u drugom kolu kvalifikacija igrati sa Olimpijakosom.