Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfura isu u prvoj polufinalnoj utakmici savladali u gostima ekipu Vest Hema rezultatom 2:1, dok je Lajpcig na svom terenu minimalnim rezultatom savladao Rendžers.

Silno su igrači Frankfurta otvorili utakmicu protiv Vest Hema na prepunom londonskom stadionu, a do vođstva su došli već u prvom minutu. Ansgar Knauf je odlično ispratio centaršut Rafaela Borea i hirurški precizno glavom smjestio loptu iza leđa Alfonsa Areole.

Domaći tim je u nastavku bio nešto konkretniji, a nagrada je stigla u 21. minutu. Nakon slobodnog udarca lopta je stigla do Kurta Zume, koji je sjajno ”spustio” za Mihaila Antonija, koji je zatresao mrežu Ajntrahta za 1:1.

Gol odluke je postigao Daiči Kamada u 54. minutu, kada je nakon kontranapada sjajno ispratio akciju svojih saigrača i na asistenciju Đibrila Sova mu nije bilo teško da pogodi praznu mrežu domaćeg tima za 2:1. Vest Hem je u finišu imao sjajnu šansu za izjednačenje, ali je Kevin Trap još bolje reagovao na fantastičan šut koji je uputio Džerod Bouven.

U drugoj polufinalnoj utakmici je slavio i drugi njemački tim. Ekipa Lajpciga je na svom terenu minimalnim rezultatom odnijela pobjedu protiv Rendžersa.

Gledali smo dosta ”slabiju” utakmicu u odnosu na onu između Ajntrahta i Vest Hema, ali su ipak domaći fudbaleri u samom finišu utakmice uspjeli da dođu do cijelog plijena. Igrač odluke je bio Angelino, koji je sa nekih 11 metara uputio ”torpedu” u mrežu Rendžersa za, ispostaviće se, konačnih 1:0.

Revanš mečevi su na programu narednog četvrtka od 21 čas.