Fudbaleri Šerifa pobjedom na svom terenu nad ekipom Alaškerta od 3:1 i  Olimpijakos trijumfom na gostovanju kod Nefčija od 1:0 plasirali su se u treće kolo kvalifkacija za Ligu šampiona.

Nakon što je u prvom meču tim iz Moldavije slavio sa 1:0, sada su na domaćem terenu ovjerili prolaz u narednu fazu. Bivši igrač Radnika iz Bijeljine Aleksandar Glišić doveo je Alaškert u vođstvo u 10. minutu, da bi pet minuta kasnije na 1:1 izjednačio Gustavo Dulanto

Veoma brzo preokret u 23. minutu je donio Silva de Souza, da bi konačnih 3:1 postavio Sebastijan Til u 87. minutu sa bijele tačke.

Ekipa Šerifa u trećem kolu kvalifikacija igraće sa boljim iz dvomeča Crvena zvezda – Kairat.

Grčki Olimpijakos je u prvom meču u Grčkoj slavio sa 1:0, a istim rezultatom su ostvarili pobjedu u Azerbejdžanu. Nakon nekoliko pogrešnih izbacivanja domaćih igrača, lopta se odbijala od fudbalere Olimpijakosa i na kraju je Jorgos Masuras postigao gol za pobjedu u 15. minutu.

Olimpijakos će u trećem kolu igrati sa boljim iz dvomeča Ludogorec – Mura.