frankfurt

Fudbaleri Olimpijakosa savladali su Fenerbahče rezultatom 1:0, dok su Frankfurt i Antverp podijelili bodove pri rezultatu 2:2 u okviru petog kola grupe D Lige Evrope.

Utakmica Olimpijakosa i Fenerbahčea iako je završena minimalnom pobjedom domaćih bila je veoma otvorena.

Od samog starta gosti su ušli bolje u utakmicu i imali su priliku da postignu gol, ali mreža Olimpijakosa ostala je netaknuta. Na poluvrijeme se otišlo bez golova, a u nastavku domaći tim je konsolidovao redove i krenuo agresivnije.

To im se isplatilo u samom finišu utakmice kada je u 90. minuti Tikinjo Soareš pogodio za veoma važnu pobjedu. Nakon ovog poraza Fenerbahče je izgubio sve šanse za plasman u nokaut fazu Lige Evrope, a u posljednjem kolu igraće protiv Frankfurta, dok će Olimpijakos na megdan Antverpu.

U drugoj utakmici ove grupe bilo je takođe interesantno.

Frankfurt je poveo u 13. minuti golom Daičija Kamade. Gosti su se uspjeli vratiti u 33. minuti kada je mrežu domaćih zatresao Rađa Naingolan, nekadašnji as Intera i Rome. Ovim rezultatom se i otišlo na poluvrijeme.

U finišu drugog poluvrmena viđen je pravi triler. Mbvana Samata je postigao gol za preokret Antverpa na ovom meču, a u četvrtoj minuti sudijske nadoknade na asistenciju Filipa Kostića izjednačenje je donio Goncalo Pasijencija.

U posljednjoj utakmici grupe D Lige Evrope Frankfurt će igrati protiv Fenerbahčea, a Antverp će dočekati Olimpijakos.