Olimpijakos ubjedljiv u Istanbulu, Ajntraht u finišu slomio Antverp

Fudbaleri Olimpijakosa savladali su u gostima ekipu Fenerbahčea sa 3:0, dok je Ajntraht takođe na gostujućem terenu ostvario minimalnu pobjedu nad Antverpom.

Utakmica je idealno počela za goste iz Pireja. Nakon što su domaći igrači izgubili loptu na sredini terena ona je došla do Jorgosa Masurasa koji ju je proslijedio do Tikinja Soareša koji je maestralno prebacio golmana za vođstvo grčke ekipe.

Olimpijakos je u nastavku imao nove prilike preko Masurasa te Madija Kamare, ali promjene rezultata nije bilo. Do kraja poluvremena nije bilo bitnijih dešavanja pred golovima te se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću gostiju.

Gdje je Olimpijakos stao u prvom, tu je nastavio u drugom poluvremenu. Nakon što je u 63. minutu primio odbijenu loptu na nekih dvadesetak metara od gola Masuras je opalio volej udarac i povijepao mrežu domaćih za 2:0.

Masuras je postao heroj Pireja kada je u 68. minutu postigao i svoj drugi gol i riješio sve dileme oko pobjednika.

U ovoj grupi odigrana je još jedna utakmica, a sastali su se Antverp i Ajntraht iz Frankfurta. Iako je bilo dosta prilika tokom susreta jedini gol viđen je u 91. minutu nakon što je prethodno Dinis Almeida napravio prekršaj u svom kaznenom prostoru, a glavni arbitar pokazao na bijelu tačku.

Najstrožu kaznu izveo je Goncalo Pasijencia i donio svojoj ekipi tri boda.

Olimpijakos će u narednom kolu gostovati Ajntrahtu, dok će Fenerbahče ugostiti Antverp.