Fudbaleri Partizana savladali su na gostovanju ekipu Dunajske Strede sa 2:0 i tako su se plasirali u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencija.

Prvu veliku priliku iznenada na meču imao je Marko Divković kada je sa desne strane pokušao ubaciti, ali je lopta išla u okvir gola i to je golman Partizana odbranio. Početak je bio malo mirniji, obje ekipe su napadale, ali bez konkretne prilike.

Ipak u 19. minutu Siniša Saničanin je prvo nakon kornera ostao sam kod druge stative i šutao u okvir gola, ali je to odbranio golman domaćih. Ipak već nakon sljedeće kornera Bibras Natho je pronašao Danila Pantića na vrhu šesnaesterca, a ovaj je zakucao loptu u mrežu za vođstvo od 1:0.

Domaći tim je očekivano nakon toga počeo više napadati i prvi je Šarani Zuberu pobjegao u 26. minutu odbrani Partizana, ipak Aleksandar Popović je to odbranio. Zatim je u 33. minutu Danilo Bekorovanil dva puta šutirao glavom nakon kornera, ali oba puta preko gola. Na samom kraju prvog poluvremena Rikardo je došao u nevjerovatnu priliku, kada je bio sam ispred golmana, ali je pogodio stativu i propustio šansu za 2:0.

U drugom poluvremenu utakmica je bila dosta mirnija, tačnije domaćini su pokušavali da izjednače, ali nijedan tim nije mogao da stvori dobru šansu. Andras Šafer je u 67. minutu imao dvije dobre prilike, prvo kada je sa ivice šesnaesteraca šutirao, ali je Popović to odbranio, da bi nakon kornera šutirao glavom i pogodio je stativu.

Najzanimljivija dešavanja na utakmici desila su se u 78. minutu kada je Saničanin napravio penal, a Popović se bacio u svoju desnu stranu i odbranio šut Andriji Baliću. Već u sljedećem napadu Saša Zdjelar je prošao po lijevoj strani i asistirao je Rikardu koji je pogodio mrežu za 2:0.

Do kraja utakmice Balić je imao još jednu šansu, ali je to otišlo preko gola i na kraju je završilo pobjedom Partizana od 2:0.

Partizan će u narednom kolu igrati se ruskom ekipom Sočija.