Gonsalveš
REUTERS/Pedro Nunes

Sporting iz Lisabona savladao je Borusiju Dortmund rezultatom 3:1.

U okviru grupe C Lige šampiona Sporting je u Lisabonu sa 3:1 savladao Borusiju iz Dortmunda, a prvo ime susreta bio je odlično Pedro Gonsalveš koji je postigao dva gola i jednom asistirao.

Na isteku pola sata igre Gonsalveš je doveo domaćina do prednosti, a nju je povećao devet minuta poslije. Iako je u nastavku utakmice gostujući sastav imao sve statističke parametre na svojoj strani sjajni Portugalac je ponovo stupio na scenu devet minuta prije kraja kada je nakon promašenog penala nesebično asistirao Pedru Poru koji je pogodio za konačnih 3:0.

U nadoknadnom vremenu od sedam minuta “Milioneri” su uspjeli smanjiti svoj zaostatak, ali ne i doći do poraza od 3:2 koji bi im ostavio kakve-takve šanse za plasmanom u osminu finala. Marko Rojs je u 93-oj minuti spustio glavom loptu za Donija Malena koji je iz peterca neometano pogodio mrežu.

Sporting je preskočio Borusiju i sada se nalazi na drugom mjestu, sa tri boda više od ekipe iz Dortmunda koja će zbog lošijeg međusobnog skora u svakom slučaju nastupati u Ligi Evrope na proljeće.