Pešić u 98. minutu donio pobjedu Ferencvarošu protiv Čukaričkog

Fudbaleri Ferencvaroša savladali su Čukarički sa 2:1 petom kolu Lige konferencija u Leskovcu.

Čukarički je došao do vođstva u desetom minutu kada je Stefan Kovač proigrao na strani Luku Adžića, a ovaj je postigao predivan gol za 1:0.

Onda je u 28. minutu Igor Miladinović pokušao iz daljine, ali je golman gostiju to odbranio. Uslijedila je prilika Ferencvaroša preko Davida Sigera što je uspješno otklonila odbrana Čukaričkog.

U drugom poluvremenu oba tima su imali svoje prilike, a veliku je propustio Đorđe Ivanović u 76. minutu kada je prihvatio loptu u šesnaestarcu, no igrač gostiju je na vrijeme to izbio.

Ipak tim Igora Matića nije izdržao do kraja, jer je Ferencvaroš došao do izjednačenja u 83. minutu, pošto je Kristofer Zakariasen bio precizan s nekih deset metara.

Na samom isteku vremena u 98. minutu Aleksandar Pešić je postigao gol za pobjedu Mađara od 2:1.

U narednom kolu Čukarički gostuje Genku, a Ferencvaroš dočekuje Fiorentinu.