Fudbaleri Budućnosti poražani su u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona u Helsinkiju od istoimenog tima rezultatom 3:1.

Podgoričani su katastrofalno otvorili susret pa je već u 13. minutu na semaforu stajalo 3:0. Prvi gol za domaćine postigao je Rope Riski u 5. minutu nakon pokupljenog odbijanca. Na drugi gol čekalo se samo dva minuta kada je Filip Valenčić sjajno pogodio sa dvadesetak metara za 2:0.

U 11. minutu Budućnost je priprijetila preko Luke Mirkovića, ali mu je pokušaj izblokiran. Dva minuta kasnije Helsinki je postigao i treći gol a strijelac je ovaj put bio Jane Saksela.

U 35. minutu dosuđen je penal za Budućnost nakon prekršaja Saksele, a siguran izvođač bio je Miloš Raičković. Mogla je Budućnost do kraja prvog poluvremena da postigne još jedan gol, ali je Jakob Tanander sjajnom intervencijom zaustavio pokušaj Petra Grbića.

U 60. minutu Raičković je bio blizu da postigne svoj drugi pogodak, ali Tanander je još jednom bio na visini zadatka. Miloš Dragojević je u 79. minutu odlično reagovao i spriječio Riskija da postigne gol, te ostavio svoj tim i dalje u igri.

Posljednju priliku na utakmici imao je Atomu Tanaka kada je šutirao iz slobodnog udarca, ali je lopta prozujala nekoliko centimetra od lijeve stative, pa je rezultat iz prvog poluvremena ujedno bio i konačan rezultat utakmice.

Revanš će se igrati za sedam dana u Podgorici.