Fudbaleri Malme, Linkolna i Flore osigurali su prolaz u drugo kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Ekipa Malmea je povela na gostovanju protiv Rige sa 1:0 golom Antonija Čolaka u 33. minutu, a onda je Ivan Paurević izjednačio na konačnih 1:1 u 57. minutu. Šampioni Letonije su pokušali doći do još jednog gola koji bi ih odveo u produžetke, pošto su u prvom meču poraženi sa 1:0, ali do njega nisu došli i Malme je otišao u drugu fazu gdje će igrati sa boljim iz dvomeča Budućnost – Helsinki.

Tim Linkolna je nakon remija 2:2 u prvom duelu sa Folom deklasirao ekipu iz Luksemburga sa 5:0. Po dva gola za domaćina s Gibraltara postigli su Tjaj de Bar i Liam Voker, dok je još jedan gol dao Kian Ronan. Takoće će Linkoln u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona igrati sa boljim iz dvomeča Kluž – Borac Banjaluka.

Lagan posao imala je estonska Flora nakon pobjede u prvom meču od 2:0, danas su na gostovanju u Malti protiv Hibernijansa trijumfovali sa 3:0. Prvi gol je djelo Sergeja Zenjova u 25. minutu, osam minuta kasnije mrežu je zatresao Rauno Sapinen, a konačnih 3:0 postavio je Sten Renkort u 87. minutu. Flora će u drugom kolu kvalifikacija igrati sa boljim iz dvomeča Bodo/Glimt – Legija.