Rakov izbacio Rubin, Kovačević bez primljenog gola, Žilina demolirala Tobol

Plasman u plej-of kvalifikacija za Ligu konferencija Rakov je danas ostvario preko Rubina, Žilina preko Tobola, a Trabzonspor protiv Moldea.

Nakon tvrde utakmice bez golova u Poljskoj prije sedam dana, ista je slika bila i u Kazanju gdje je Rubin danas dočekao Rakov. Do prvog gola u dvomeču čekalo se čak 201 minutu, a onda je Vladislav Gutkovskis zatresao mrežu ruskog tima i obezbijedio prolaz Poljacima u plej-of, koji je došao pod znak pitanja u 120. minuti, ali tada je Vladan Kovačević odbranio penal i otklonio svaku sumnju oko prolaska dalje.

Nakon minimalne u prvoj, Žilina je danas ostvarila ubjedljivu pobjedu nad Tobolom u drugoj utakmici, a Slovaci su mrežu Kazahstanaca pogađali čak pet puta. David Duris u 14, pa Matus Rusnak u 41. minuti obezbijedili su vođstvo na poluvremenu, a protivnika su u drugom dijelu dokrajčili Vahan Bičakčjan koji je pogađao u 64. i 91. minuti susreta, te Tibor Slebodnik koji je postigao gol u devet minuta prije kraja meča.

Poslije 3:3 iz prvog meča u Turksoj, Molde i Trabzonspor su i danas remizirali u Norveškoj. Nije sve izgledalo dobro po domaćina koji je primio pogodak Edgara Iea na otvaranju drugog poluvremena, u 57. minuti, ali je u sedmoj minuti sudijske nadoknade stvari spasio Bjorn Sigurdarson, te time zakazao produžetke, a ispostaviće se i penale. Turski tim bio je bolji u izvođenju jedanaesteraca, te ostvario plasman u dalju fazu.