REUTERS/Andrew Boyers

Fudbaleri Benfike su odigrali neriješeno sa Arsenalom u okviru šesnaestine finala Lige Evrope rezultatom 1:1.

Na neutralnom terenu, na “Olimpijskom” stadionu u Rimu odigran je susret između Benfike i Arsenala.

U prvom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja. U 19. minuti Pjer-Emerik Obamejang je promašio veliku šansu i lopta je otišla pokraj gola. Emil Smit-Rov je u 39. minuti nakon odbijanca uputio jako dobar udarac prema golu Benfike, međutim dobro je odbranio golman Helton Leite i rezultat je ostao nepromijenjen. Na poluvijeme se otišlo rezultatom 0-0.

Drugo poluvrijeme donijelo je znatno uzbudljivije momente. Mladog igrača Arsenala Emila Smit-Rova nesmotreno lopta pogađa u ruku i sudija Čunejt Čakir je pokazao na najstrožiju kaznu. U 55. minuti precizan sa bijele tačke za domaće bio je kapiten Pici.

Samo dva minuta trajala je radost domaćih, pošto je dobru loptu koju je poslao Sedrik Soareš, iskoristio Bukajo Saka i poravnao rezultat na 1:1. Sudija je nakon gola potvrdio sa kolegama iz VAR sobe da nije bilo nedozvoljene pozicije igrača Arsenala.

U 62. minuti veliku šansu je imao Rafa Silva koji je uputio veoma dobar šut, ali golman Arsenala Bernd Leno je ostao skoncentrisan i odbranio mu šut. Samo minut kasnije u šansi se našao Obamejang koji loptu šalje pored gola Benfike. Najbliži golu do kraja utakmice našao se napadač Benfike  Everton  koji nije uspio dobar šut da pretvori u pogodak.

Narednu utakmicu igrači Benfike igraju u gostima protiv ekipe Farense, a Arsenal na “Emirejtsu” dočekuje prvoplasiranu ekipu Mančester Sitija.