U večerašnjim revanš mečevima drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija, Rijeka je kod kuće savladala Gziru sa 1:0, Osijek je istim rezultatom, takođe kao domaćin, pobijedio Pogon Šćećin, dok je Hamarbi kao gost bio bolji od Maribora, a i taj duel je završen sa 1:0.

Dva hrvatska predstavnika su tako izborila prolazak u narednu fazu, dok se Maribor oprostio od evropske kampanje.

Rijeka je u prvom duelu slavila sa 2:0, a današnju pobjedu joj je golom u 27. minutu obezbijedio Josip Drmić. Do kraja se rezultat nije mijenjao i konačan ishod je ostao 1:0.

Osijek je imao znatno teži zadatak, s obzirom na to da je prvi susret protiv poljskog Pogon Šćećina završen bez golova.

Jedini pogodak u večerašnjoj utakmici je postigao Laslo Klajnhajsler, koji je u 44. minutu dobro reagovao u šesnaestercu nakon pasa Damjana Bohara.

Pravovremeni gol je učinio svoje, stanje na semaforu se više nije mijenjalo i konačan rezultat je ostao 1:0.

Maribor nije imao sreće kao dva tima iz Hrvatske. Slovenačka ekipa je u prvom susretu izgubila sa 3:1, a sada nije uspjela nadoknaditi taj zaostatak i ponovo je poražena.

Jedini gol za Hamarbi je postigao Dejvid Akam, već u petom minutu i 1:0 je stajalo na semaforu i nakon posljednjeg sudijskog zvižduka.

Još jedan tim koji je pronašao svoje mjesto u trećem kolu kvalifikacija za Ligu konferencija je AEL Limasol, koji je kao gost savladao albansku Vlazniju, takođe sa 1:0. Isti rezultat je viđen i u prvom meču, pa su Kiprani ukupno bili uspješniji.