Rijeka izbacila Hibernian, Osijek ispao od CSKA Sofije

Rijeka se uspjela plasirati u plej-of kvalifikacija za Ligu konferencije eliminacijom Hiberniana, a to nije uspio Osijek koji je eliminisan od CSKA iz Sofije.

Hrvatski klubovi bili su polovično uspješni u trećem kolu kvalifikacija za Ligu konferencija. Rijeka je s ukupnih 5:2 izbacila Hibernian, dok je Osijek nakon dvomeča s CSKA Sofijom izgubio s 4:2

Riječani su nakon 1:1 u Škotskoj danas na “Rujevici” s 4:1 ubjedljivo savladali škotski Hibernian. Gol Domagoja Pavičića doveo je hrvatski tim do prednosti u 36. minuti, a rezultat je izjednačen u 56. kada je pogodio Kajl Madženis. Deset minuta poslije Daren Mekgregor dobio je drugi žuti karton, a Rijeka je znala iskoristiti brojčanu prednost, te je golovima Isaka Abasa i Denisa Bušnje, uz autogol Pola Mekgina došla do ubjedljive pobjede.

Osijek nije uspio stići rezultatski zaostatak od 4:2 iz prve utakmice, tek je nakon remija od 1:1 na “Gradskom vrtu” ispao iz kvalifikacija za Ligu konferencija. Graham Keri je u 33. minuti utakmice doveo CSKA iz Sofije do prednosti, a u posljednjoj minuti prvog poluvremena izjednačio je Mile Škorić. Osiječani su u finišu ostali sa igračem manje kada je Danijel Lončar dobio direktan crveni karton.

Rijeka će put do grupne faze Lige konferencija tražiti kroz dvomeč s PAOK-om.