Roma obezbijedila nešto mirniji revanš protiv Šahtjora (VIDEO)

U prvom meču osmine finala Lige Evrope, Roma je na svom terenu savladala Šahtjor sa 3:0.

Nakon par uvodnih minuta, Šahtjor je u petom imao prvu polupriliku, Taison je sa vrha šesnaesterca šutirao nisko po sredini, međutim to je bio lak plijen za Paua Lopeza.

Roma je bila nešto konkretnija u nastavku, a samo minut kasnije je Gonzalo Viljar zamalo pogodio nakon kornera. Činilo se da je u odličnoj poziciji, no Anatolij Trubin je odlično reagovao i sačuvao svoju mrežu.

Šahtjor je postepeno preuzima posjed lopte, ali nije bilo previše uzbudljivih dešavanja na terenu u nastavku.

Ipak, u 23. minutu, Roma je stigla do vođstva. Akcija je krenula iz auta, razvila se veoma brzo, a Pedro je odlično proigrao Lorenca Pelegrinija, koji je bez većih problema pogodio za 1:0.

Tim iz Donjecka je već u 28. minutu mogao do izjednačenja, ali Lopez je odlično reagovao i zaustavio pokušaj Džuniora Moraesa. Rimljani su u daljem toku meča takođe bili blizu postizanja novog gola, Henrik Mhitarijan u 31. i Brajan Kristante u 36. minutu nisu bili dovoljno precizni.

Gosti su imali blagu terensku inicijativu, ali nisu to uspjeli pretvoriti u ništa opasno i na veliki odmor se otišlo sa 1:0.

Ukrajinski predstavnik je i u drugom dijelu imao loptu više u svojim nogama. U 48. minutu, Moraes je dobro šutirao sa ivice šesnaesterca, ali Lopez je još bolje reagovao i ostalo je 1:0.

Šahtjor je pokazivao želju i napadao, ali nisu imali pravo rješenje koje bi im donijelo pogodak. S druge strane, Roma nije previše prijetila.

U 67. minutu, čuvar mreže ekipe iz glavnog grada Italije je ponovo izašao kao pobjednik iz duela sa Moraesom, a sada je zaustavio njegov pokušaj nakon gužve u kaznenom prostoru.

Šest minuta kasnije, “Vučica” je kaznila protivnika i udvostručila vođstvo. Stefan El Šaravi se fantastičnim driblinzima oslobodio čuvara, a potom sa mnogo osjećaja prebacio golmana i pogodio za 2:0.

Isti igrač je četiri minuta kasnije bio zaslužan i za treći gol svoje ekipe. Trubin je njegov šut poslao u korner, nakon kojeg je na asistenciju Kristantea glavom precizan bio Đanluka Manćini.

Šahtjor se nije uspio oporaviti od ovog šoka, do kraja više nije bilo promjene rezultata i konačan ishod je ostao 3:0.

Revanš meč između ove dvije ekipe je na programu 18. marta.