Fudbaleri Šahtjora Karagandi eliminisali su ekipu FCSB-a nakon boljeg izvođenja penala, dok su fudbaleri CSKA Sofije takođe poslije penala izbacili Lijepaju.

Prvu utakmicu u Rumuniji FCSB je sa 1:0 dobio ekipu Šahtjora Karagandi, da bi u uzvratnoj utakmici bila prava drama.

Sjajno su utakmicu otvorili domaći golom u 11. minuti Mikaila Gabiševa. Sa tom prednosti otišlo se na veliki odmor. Drugo poluvrijeme bilo je dosta izjednačeno. U 76. minuti na asistenciju Razvana Oide precizan za goste bio je Florinel Koman.

Od ovog pogotka domaći su krenuli u potpunu ofanzivu, a to im se isplatilo u prvoj minuti sudijske nadoknade kada je pogodio Aidos Tatibajev i tako odveo utakmicu u produžetke.

Nakon dodatnih pola sata nije bilo golova i pristupilo se izvođenjem jedanaesteraca. Ključni i jedini penal promašio je Olimpiu Morutan i tako je Šahtjor Karagandi eliminisao FCSB i gurnuo ekipu Partizana u povlaštene ekipe u plej-of rundi kvalifikacija za Ligu konferencija.

U narednoj fazi kvalifikacija Šahtjor će na Kolos Kovalivka.

U drugoj utakmici danas ponovo su penali odlučivali o ekipi koja prolazi dalje. Nakon odigranih 180 minuta fudbala između Lijepaje i CSKA Sofije nije bilo golova.

Tri penala uzastopno promašili su igrači Lijepaje, a to je iskoristio Geferson koji je bio posljednji precizan za tim iz Sofije, te je u narednu rundu prošla bugarska ekipa.

U trećem kolu kvalifikacija za Ligu konferencija igraće sa pobjednikom meča Osijek i Pogon Šćećin.