Sarajevo večeras od 21:00h na svom terenu dočekuje Milsami u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija.

U prvom meču u Moldaviji rezultat je bio 0:0, a na tom meču je kapiten Krste Velkoski promašio jedanaesterac. Nakon tog rezultata, Sarajevu je večeras potreban trijumf za plasman u narednu rundu.

UŽIVO

90′ Kraj utakmice.

89′ Sve manje vremena za Sarajevo da stigne do produžetaka.

87′ Dobru loptu je dobio Dervišagić u kaznenom prostoru, ali je otišao previše u stranu i loše šutirao.

83′ Intervenisali su domaći ispred Đokanovića koji nije stigao da centrira u šesnaesterac. Korner za Sarajevo.

78′ Kombinuju igrači Sarajeva i imaju veliki postotak posjeda lopte, no od toga ništa do sada.

71′ Sarajevo u napadima, atmosfera na “Koševu” sve bolje, podrška sve veća nakon udarca Halida Šabanovića sa distance, koji je završio u korneru.

65′ Varešanović je šutirao glavom nakon centašršuta Oremuša, no još jednom lagan zadatak za Timbura.

62′ Pokušali su gosti iz kontranapada ugroziti Sarajevo, ali je centrašut igrača Milsamija prošao kroz sve u kaznenom prostoru i stigao do Pidra.

58′ Glavom je sada Dervišagić pokušao ugroziti Timbura nakon centrašuta Šabanovića, međutim bilo je to daleko od gola.

55′ Pokušalo je Sarajevo uigranom akcijom ugroziti Milsami iz slobodnog udarca, ali je to bilo daleko od uspješnog.

53′ Stigao je centaršut do Dervišagića koji je iz teške pozicije slabo šutirao glavom.

51′ Otvorio se prostor za Fanima koji je to odmah pokušao iskoristiti, no Dedina je uspio izblokirati napadača Sarajeva u posljednjem trenutku.

49′ Milsami na početku drugog poluvremena ima loptu u svom posjedu. U ovom trenutku su izborili i korner.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45′ Kraj prvog poluvremena.

44′ Nova opasnost ispred gola domaćih. Izgubio je loptu Sušić, no ipak stigao ispraviti i vratiti izgubljenu loptu.

43′ Dobar napad Milsamija koji je dugo trajao, a prvu inicijativu iz kontranapada prekinuo je zanimljivo Fanimo. U nastavku napada, Amer Dupovac je uspio izbaciti iz svog šesnaesterca.

37′ Sam je pokušao Fanima otići do kraja nakon što se oslobio čuvara na 40 metara od gola gostiju, no na kraju je ipak izašao sa loptom van granica terena.

35′ Malo je nedostajalo da Sarajevo sada stigne do gola. Salčin je odlično uposlio Pidra, a njegov pas prema Velkoskom presjekao je neko od defanzivaca u posljednjem trenutku.

33′ Nakon centrašuta Pidre, lopta je srećno stigla do Salčina koji nije mogao bolje šutirati sa 16 metara. Lak posao za Timbura.

29′ Velika šansa za Sarajevo u ovom trenutku. Velkoski je sjajno uposlio Fanima u kaznenom prostoru Milsamija, ali ponovo je Emil Timbur odlično reagovao.

26′ Sušić se namjestio na udarac sa 25 metara, no nije to ugrozilo čuvara mreže gostujuće ekipe.

22′ Solo akciju je napravio Tino Sven Sušić i pokušao uposliti nekog od saigrača u petercu, ali je golman Milsamija odlično reagovao i presjekao to dodavanje.

19′ GOOOOOL! Milsami vodi 1:0. Izveli su gosti korner od kojeg su se igrači Sarajeva odbranili, no u nastavku akcije Radu Gilsami je stigao do lopte na desnoj strani, prelako prošao Selmira Pidru i matirao Adnana Kanurića.

16′ Fino su kombinovali Salčin i Oremuš, međutim nakon asistencije Salčina Oremuš je šutirao jako neprecizno.

12′ Đani Salčin je dobro izveo korner, no odbrana Milsamija je intervenisala i otklonila opasnost.

11′ Ponovo je moglo biti opasno ispred gola Milsamija. Fanimo je proigrao Oremuša, a ovaj odigrao povratnu do Krste Velkoskog, međutim kapiten Sarajeva nije uspio uputiti udarac.

8′ Dobar napad Sarajeva, bio je u kaznenom prostoru Matijas Fanimo, a na kraju je udarac uputio Mirko Oremuš koji je izblokiran.

4′ Sarajevo u prvim minutama meča ima kontrolu i posjed lopte, ali još uvijek bez prilike.

1′ Počeo je meč na “Koševu“.

SASTAVI

Sarajevo: Kanurić – Šabanović, Dupovac, Kurdić, Pidro (od 85. Ramić) – Oremuš, Đokanović, Salčin (od 46. Varešanović), Velkoski (od 46. Dervišagić), Sušić – Fanimo.

Milsami: Timbur – Dijinari, Bolohan, Racu, Arhirli – Lambarskiy, Amougui, Dedov, Ginsari – Antoniuc i Puntus.