Fudbaleri Ajaksa savladali su u petom kolu grupne faze Lige šampiona ekipu Bešiktaša sa 2:1 i stigli do svoje pete pobjede.

Utakmica je dobro počela za tursku ekipu pošto je nakon igranja rukom Nusera Mazruija u 20. minutu Irfan Peljto, kome je ovo bio debi u Ligi šampiona, pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Rašid Gezal i doveo Bešiktaš u prednost.

Ajaks je do izjednačenja mogao u 26. minutu kada je Dušan Tadić došao do jedne odbijene lopte i uputio je prema golu, ali je Mert Gunok bio priseban i nije se dao iznenaditi.

Bešiktaš je uzvratio u 34. minutu kada je zamalo neprecizan bio Aleks Teišeira te u prvom poluvremenu nije bilo više pogodaka.

Ajaks je u nastavku bio bolja ekipa, a izjednačenje je došlo u 54. minutu kada je loptu ispred gola dobio Sebastijen Ale i poslao je u praznu mrežu nakon što je Gunok bio napustio gol.

Konačan rezultat 2:1 postavio je Ale u 69. minutu nakon što je iz slobodnog udarca centrirao Dušan Tadić, loptu dočekao Lisandro Martinez i proslijedio je Aleu koji ju je zakucao pod prečku.

Ale je mogao i do het-trika na ovom meču, ali je gol koji je postigao u 93. minutu poništen nakon što je Peljto pregledao snimak.

U posljednjem kolu Bešiktaš će gostovati Borusiji u Dortmundu, dok će Ajaks biti domaćin Sportingu.