Senzacija u Danskoj: Orhus ispao od Larnea, Dinamo Batumi ponizio BATE Borisov

Sjevernoirski Larne je napravio najveću senzaciju drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija izbacivši danski Orhus. Nakon pobjede 2:1 na domaćem terenu, danas su odigrali 1:1 i prošli dalje.

Orhus je razočarao sve svoje pristalice porazom u Sjevernoj Irskoj od 2:1, međutim očekivalo se da na domaćem terenu preokrenu i bez problema slave. Ipak, kada je Jon Dagur Torstenson dobio crveni karton 26. minutu, krenulo je sve naopako za Dance.

U samom finišu prvog poluvremena, Ronan Hejl je pogodio i doveo Larne u vođstvo. Orhus je u nastavku dominirao iako je imao igrača manje, ali sve što su uspjeli da urade bilo je poravnanje na 1:1 kada je Patrik Olsen pogodio sa bijele tačke u 72. minutu.

Larne će svoju evropsku odiseju nastaviti protiv Pakoš Fereire u trećem kolu kvalifikacija za Ligu konferencija.

Larne

Jedan od najgorih dana za bjeloruski klupski fudbal desio se danas pošto su već nakon drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija ostali bez predstavnika u Evropi.

Najmanje se to moglo očekivati od BATE Borisova koji je prije sedam dana minimalnim rezultatom pobijedio Dinamo Batumi u Gruziji. Danas se u Bjelorusiji ipak desila senzacija i domaći su pregaženi sa 4:1.

Da stvar bude gora, BATE je poveo u finišu prvog poluvremena golom Jevgenija Jablonskog, ali su u nastavku primili čak četiri komada.

U ostalim rezultatima odigranim u ovom terminu, zabilježeni su sljedeći rezultati:

• Žilina – Apolon 2:2 (ukupno 5:3)
  • Sepsi – Trnava 1:2 nakon penala (ukupno 1:2)
  • Ašdod – Karabag 0:1 (ukupno 0:1)
  • Hapoel Ber-Ševa – Arda 4:0 (ukupno 6:0)
  • Makabi Haifa – Dinamo Tbilisi 5:1 (ukupno 7:2)
  • Milsami – Elfsborg 0:5 (ukupno 0:9)
  • Rozenburg – Hafnarfjordur 4:1 (ukupno 6:1)
  • Sivaspor – Petrokub 1:0 (ukupno 2:0)