Bez novog iznenađenja u Tiraspolju, Real Madrid i Inter u osmini finala Lige šampiona

Real Madrid je rezultatom 3:0 savladao Šerif u Tiraspolju.

U okviru petog kola grupe D Lige šampiona Real Madrid je sa 3:0 pobijedio Šerif i time sebi i Interu obezbijedio plasman u osminu finala Lige šampiona.

Na isteku pola sata igre David Alaba doveo je goste iz Madrida do prednosti sjajnim golom iz slobodnog udarca, a u prvoj minuti nadoknadnog vremena prvog poluvremena na 2:0 je poslije asistencije Rodriga povećao Toni Kros

Konačnih 3:0 u devetoj minuti nastavka utakmice poslije asistencije Ferlanda Mendija postavio je fantastični Karim Benzema i time Real Madridu i Interu obezbijedio plasman u osminu finala Lige šampiona.

Real Madrid je kolo prije kraja grupne faze prvi na tabeli sa 12 bodova, dva više od Intera s kojim će se u posljednjem kolu boriti za prvo mjesto, dok je Šerif siguran učesnik Lige Evrope na proljeće.