Fudbaleri Šerifa ubjedljivo su savladali na gostovanju u Albaniji ekipu Teute sa 4:0, Malme je u Švedskoj trijumfovao protiv Rige sa 1:0, dok su Konahs Ki i Alaškert remizirali u Velsu sa 2:2 u 1. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Predstavnik Moldavije praktično je riješio sve dileme oko prolaska u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona ubjedljivom pobjedom nad Teutom od 4:0. Prva dva gola postigoa je Enrike Luvanor u 15. i 45. minutu, da bi na 3:0 povećao Adama Traore u 56. minutu. Konačnih 4:0 za goste postavio je Frenk Kastaneda u 89. minutu.

Švedski Malme je golom Antonija Čolaka u 50. minutu pobijedio na domaćem terenu letonsku Rigu, koja je od 41. minuta igrala sa igračem manje jer je Junus Murtiala dobio drugi žuti karton.

Veoma zanimljiv meč u Velsu su odigrali Konahs Ki i Alaškert, gdje su gosti u jednom trenutku vodili sa 2:1, ali je na kraju završilo sa 2:2. Poveli su domaćini preko Krega Kurana u 19. minutu, da bi David Kurtsidze izjednačio golovima u 21. i 45. minutu. Gol nade da mogu proći u narednu fazu Velšanima donio je Džordž Horan u 79. minutu za 2:2.

Revanš mečevi su na programu za sedam dana.