U petom kolu grupne faze Lige šampiona u okviru grupe G Lil je savladao Salzburg rezultatom 1:0, dok je Sevilja bila bolja od Volfsburga rezultatom 2:0.

Još uvijek ništa nije jasno u okviru grupe G, gdje su prije ovog susreta Lil i Volfsburg bili sa pet bodova iza Salzurga koji je imao sedam, dok je Volfsburg sada na posljednjem mjestu, sa nizom u kojem prvi ima osam bodova, dok posljednji samo tri manje.

Sevilja je u jednom izjednačenom meču na “Ramon Sančez Pižuanu” do prvog gola stigla na samom početku. Centaršut Ivana Rakitića je u 14. minuti u pogodak pretvodio Žoan Žuan.

Izgledalo je kao da će rani pogodak “otvoriti” ovaj meč, ali on nije imao taj efekat. Iskusni čuvar mreže Sevilje zatvorio je sve što je prošlo do njegovog gola, dok s druge strane Pavao Pervan nakon primljenog pogotka skoro da nije ni imao posla.

Pokušali su gosti u finišu maksimalnim pritiskom doći do izjednačenja, ali je umjesto toga u osmoj minuti nadoknade sjevnuo jedan kontranapad, a Rafa Mir je ovjerio pobjedu domaćeg tima. Sevilja je što je najbitnije za njih upisala tri boda i tako ostala u igri za plasman u nokaut fazu Lige šampiona.

Lil je takođe do gola koji im je donio tri vrijedna boda stigao u prvom poluvremenu.

Tačnije, nakon pola sata igre Džonatan David se našao na pravom mjestu na drugoj stativi i prvi stigao do lopte, te je smjestio u mreu austrijskog tima.

Mogli su gosti u 58. minuti doći do izjednačenja kada je udarac Rasmusa Kristensena pogodio samo stativu Lila.

U posljednjem kolu će se sastati Salzurbg i Sevilja, te Lil i Volfsburg u Njemačkoj.