U današnjim mečevima šesnaestine finala Kupa Kralja, Sevilja je poslije produžetaka savladala Leganes rezultatom 1:0, a Levante je nakon jedanaesteraca pobijedio Fuenlabradu sa 5:3. Prolaz u narednu fazu takmičenja su još obezbijedili Almerija, Valjadolid, Đirona i

Sevilja je neočekivano teško pronašla svoje mjesto u osmini finala.

Izabranici Đulena Lopetegija su tokom čitavog meča bili dominantni što se tiče posjeda lopte, ali nisu bili dovoljno konkretni da postignu gol u regularnom dijelu. Nakon nešto manje intenzivnog prvog poluvremena, prvu šansu u drugom je imao Ousama Idrisi, ali Asier Riesgo je iz situacije jedan na jedan izašao kao pobjednik. Aleiks Vidal je desetak minuta kasnije pokušao glavom, ali Riesgo se ponovo istakao i sačuvao svoju mrežu, a nakon isteka regularnog dijela rezultat je ostao 0:0.

Poslije pet minuta igre u prvom produžetku, viđen je jedini pogodak na utakmici. Oliver Tores je poslao loptu prema naprijed, a nakon greške odbrane, onda je došla do Lukasa Okamposa koji je bio neumoljiv. Andalužani su do kraja sačuvali prednost i konačan ishod je ostao 1:0.

Leganes ima za čim da žali, ali fokus im sada ostaje isključivo na borbi za vrh Segunde.

Levante je još jedan član Primere koji nije uspio izbaciti predstavnika Segunde u regularnom dijelu.

Tim iz Valensije je poveo u 19. minutu, nakon što je Kristijan Antonio nespretno reagovao i poslao loptu u svoju mrežu. Činilo se da bi u nastavku moglo doći do potvrde i povećanja vođstva, ali to se nije desilo i na veliki odmor se otišlo sa 1:0.

Fuenlabrada je u nastavku zaigrala čvršće, a uspjeli su izjednačiti u 68. minutu preko Borhe Garsesa. Ovim rezultatom je završen regularni dio, a niko nije postigao zgoditak ni u dodatnih pola sata, tako da je pobjednika odlučila penal lutrija.

Levante se tu ipak bolje snašao, precizni su bili Marti Rodžer, Gonzalo Melero, Serhio Leon i Oskar Duarte, dok su na drugoj strani pogađali samo Mikel i Oskar Pinči.

Tim iz Valensije je došao do trećeg trijumfa u nizu, u Primeri su savladali Eibar, a u prošloj fazi Kupa Kralja Portugalete.

Valjadolid je još jedna ekipa iz Primere koja je uspjela obezbijediti prolaz u osminu finala.

Oni su se mučili protiv Penja Deportiva, barem u prvih 90 minuta. Penja Deportivo je poveo u 18. minutu preko Fernanda Andrada, a sa 1:0 se otišlo na veliki odmor. Valjadolid je ipak uspio izjednačiti u drugom poluvremenu, a precizan je bio Mičel u 62. minutu i 1:1 je bio konačan ishod regularnog dijela.

Valjadolid je došao do daha u nastavku, Roke Mesa je postigao dva, a Oskar Plano jedan gol i nakon posljednjeg sudijskog zvižduka na semaforu je pisalo 4:1 za njih.

Izabranici Serhia Gonzalesa se muče u ligi, tako da im ovaj trijumf može dobro doći za samopouzdanje.

Almerija je prvi tim koji je danas odbranio čast članova Segunde.

Ovaj tim je bio izuzetno ubjedljiv protiv Alavesa, a konačan rezultat je glasio čak 5:0. Umar Sadik je načeo protivničku mrežu u osmom minutu, a do kraja poluvremena je postigao još jedan gol, te se uz pogodak Agera Akečea na veliki odmor otišlo sa 3:0. Tomas Pina je dobio crveni karton u 35. minutu i Alaves je nastavio meč sa igračem manje.

Protivnici su to znali iskoristiti, do kraja su postigli još dva zgoditka, jedan je bio djelo Huana Viljara, a drugi je autogol Rodriga Batalje.

Almerija trenutno zauzima treću poziciju u Segundi.

Đirona je trijumfom nad Kadizom nastavila seriju drugoligaša.

Prvo poluvrijeme je završeno bez pogodaka, a u drugom je na scenu stupio Valeri Fernandez, koji je ispratio protivnika sa dva postignuta gola. Kadiz nije bio dovoljno konkretan i konačan ishod je glasio 2:0.

Đirona u Segundi nije ostvarila pobjedu u posljednja četiri meča.

Rajo Valjekano je posljednji tim koji je danas došao do pobjede.

Oni su u večernjem terminu sa 2:0 savladali Elče, a strijelci su bili Bebe u 36. i Alehandro Marugan u 78. minutu.

Elče je ovim porazom nastavio niz katastrofalnih rezultata.