Široki Brijeg u okviru prvog kola kvalifikacija za Ligu konferencija večeras od 21h na “Pecari” dočekuje albansku Vlazniju.

Toni Karačić je za početak izabrao sljedećih 11 igrača: Miškić – Medić, Obšivač, Jurić, Čuljak – Vukoja, Begić (od 87′ Mašić), Stanić – Ikić (od 89. Kolega), Vujinović (od 68′ Lukić), Jurilj.

Strateg Vlaznije, Tomas Brdarić, odlučio se za ove fudbalere: Zogović – Gurišta, Adili, Krimi, Bulatović (od 82′ Fangaj) – Imami, Januzi, Kalezić (od 65′ Đurđević), Hodžaj (od 65′ Ćoba), Kruđa (od 82′ Latifi) – Dilaver (od 65′ Da Silva).

Glavni sudija je Aleksej Matjunin iz Rusije.

UŽIVO:

90+5′ Utakmica je završena, Široki Brijeg je pobijedio rezultatom 3:1.

90+3′ Široki je mogao do četvrtog gola, ali Zogović je opet fantastično reagovao.

90+2′ Gool! Vlaznija je smanjila na 3:1. Miškić je zaustavio pokušaj Đurđevića, ali lopta se odbila do Ćobe, koji je pogodio za 3:1.

90′ Jurilj je sjajnu predstavu mogao krunisati pogotkom, sjajno se oslobodio odbrane protivnika i dobro šutirao, ali Zogović je još bolje reagovao i odbranio njegov udarac.

89′ Toni Kolega je ušao u igru umjesto Ikića.

89′ Krimi je zbog prigovora dobio drugi žuti karton, što znači da će Vlaznija susret završiti sa deset igrača, a isključen je i trener Brdarić.

87′ Karačić takođe mijenja, Begić je napustio teren, a sa klupe je ušao Ilija Mašić.

84′ Gosti su napravili još dvije izmjene, izašli su Kruđa i Bulatović, a ušli Liridon Latifi i Abduramani Fangaj.

83′ Stanić je pogriješio blizu svog šesnaesterca, ali Miškić je to ispravio i odbranio pokušaj Da Silve.

81′ Strijelac trećeg gola se vratio na teren, a meč je nastavljen.

80′ Lukić je nakon duela sa Enijem Imamijem i Da Silvom ostao na travi i ukazuje mu se pomoć.

78′ Gool! Rezervista Danijel Lukić je sjajno reagovao na asistenciju Medića sa desne strane i iz blizine povisio na 3:0.

73′ Gosti imaju terensku inicijativu, svi fudbaleri su na polovini bosanskohercegovačkog predstavnika, međutim rezultat na semaforu se i dalje ne mijenja.

70′ Širokobriježani pokušavaju usporiti tempo i potpuno uvesti meč u tok koji im odgovara. I dalje imaju prednost od 2:0, ali u posljednje vrijeme ne pokazuju previše ambicija za postizanje novog pogotka.

68′ Danijel Lukić je ušao u igru umjesto Vujinovića.

65′ Brdarić je napravio trostruku izmjenu. Mehdi Ćoba, Fahrudin Đurđević i Viktor da Silva su ušli na teren umjesto Miloša Kalezića, Hodžaja i Harisa Dilavera.

64′ Ikić je dobio žuti karton zbog nepromišljenog uklizivanja.

62′ Vlaznija sve češće napada, a Jurić je glavom sjajno otklonio opasnost ispred svog gola.

59′ Ekipa koju sa klupe predvodi Tomas Brdarić se probudila i trenutno izgledaju nešto bolje na terenu.

56′ Kruđa je silovito pokušao iz velike udaljenosti, no nije bio dovoljno precizan.

55′ Velika šansa za Vlazniju, lopta je nakon udarca Hodžaja iz blizine udarila prečku i pala na gol liniju domaćina, ali Miškić je ostao nesavladan.

53′ Goool! Stanić je ponovo bio uspješniji od Zogovića, koji ni ovog puta nije imao nikakve šanse da zaustavi udarac igrača Širokog.

51′ Još jedan jedanaesterac za domaćine. Ikić je bio u kaznenom prostoru, tražio je priliku za šut, ona mu se nije ukazala, ali ga je Krimi oborio i Aleksej Matjunin je opet pokazao na bijelu tačku.

49′ Velika šansa za Široki Brijeg, Ikić se uz malo sreće našao u odličnoj poziciji u šesnaestercu protivnika, međutim loše je zahvatio loptu i ona je završila daleko od gola.

47′ Ikić je opet oboren u oštrom duelu, no i ovog puta je sa fudbalerom domaćina sve u redu.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45+3′ Kraj prvog poluvremena, Široki Brijeg vodi sa 1:0.

45+2′ Marko Jurić je sjajnim startom osujetio namjeru protivnika, Vlaznija je dobila korner.

45+1′ Medić je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali nije bio dovoljno precizan.

45′ Igraće se još tri minuta sudijske nadoknade u prvom poluvremenu.

43′ Goool! Mato Stanić je bio dovoljno koncentrisan i poslao je loptu u jednu, a Zogovića u drugu stranu za 1:0.

42′ Jedanaesterac za Široki Brijeg. Erdenis Gurišta je u petercu oborio Jurilja i glavni arbitar je pokazao na bijelu tačku.

40′ Ikić je sa desne strane odlično centrirao, a Jurilj je loše zahvatio loptu i ona je završila van okvira gola.

39′ Kristijan Medić je neoprezno startovao nad Hodžajem, koji je ostao ležati, ali nije bilo prekršaja i igra se nastavlja.

37′ Vukoja je pokušao iz velike udaljenosti, bio je to snažan šut, međutim ne i dovoljno precizan.

36′ Sve je u redu sa Ikićem, Širokobriježani i dalje dominiraju, no ne uspijevaju to iskoristiti.

31′ Vujinović je pokušao glavom, ali učinio je to dosta loše i nije bilo opasnosti za Crnogorca na golu albanskog vicešampiona.

29′ Poslije sudara sa Darkom Bulatovićem, Ikić je ostao na podu. I jednom i drugom fudbaleru se ukazuje pomoć, a bek Vlaznije je dobio i žuti karton.

28′ Velika prilika za Široki Brijeg. Nakon greške odbrane gostiju, lopta je došla do Jurilja, koji je odlično šutirao unutar kaznenog prostora, no Zogović je odlično reagovao i sačuvao svoju mrežu

24′ Ikić je primoran da napusti teren zbog povrede, ostaje za vidjeti da li će biti u stanju da nastavi meč.

22′ Širokobriježani su izgubili par lopti na sredini terena, ali to im se nije obilo o glavu. Obje ekipe igru grade po bokovima, no nijedan centaršut do sada nije doveo do pogotka.

18′ Ardit Krimi, štoper Vlaznije, dobio je prvi žuti karton na meču.

17′ Ikić je dobro šutirao lijevom nogom sa vrha šesnaesterca i to je novi korner za domaćine.

14′ Vlaznija je zaprijetila, Arsid Kruđa je odlično ubacio sa desne strane, no Ardit Hodžaj glavom nije savladao Miškića.

13′ Ivan Ikić se nakon odličnih driblinga oslobodio svog čuvara i centrirao, no Širokobriježani su dobili samo korner. Iz udarca iz ugla, Bože Vukoja je propustio loptu, a Zvonimir Begić odlično šutirao, ali Bojan Zogović je bio na visini zadatka.

10′ Momentum je definitivno prešao na stranu Širokog. Izabranici Tonija Karačića sa bokova pokušavaju pronaći put do gola, međutim za sada im to ne uspijeva.

8′ Jurilj je još jednom odlično uposlio Vujinovića, no napadač domaćina ni ovog puta to nije iskoristio na željeni način.

7′ Prva prilika za Široki, Alen Jurilj je sjajno prošao po lijevoj strani i pronašao Valentina Vujinovića, koji je šutirao previše traljavo i nije bilo opasnosti

6′ Lopta se nešto više nalazi u posjedu albanskog predstavnika, a domaćini imaju problema pri iznošenju iste na polovinu protivnika.

4′ Prva prilika na utakmici je pripala gostima, koji su dalekometnim udarcem pokušali dođi do vođstva, međutim Dario Miškić je to odbranio.

3′ Prvih par minuta je proteklo u klasičnom ispitivanju snaga, ni jedni ni drugi nisu došli do ozbiljnije prilike.

1′ Meč na “Pecari” je počeo.

Široki, Široki Brijeg – Vlaznija 3:1 (KRAJ)