Novi slovenački šampion ekipa Mure započela je pobjedom kvalifikacije za Ligu šampiona pošto je u Tetovu savladala Škendiju rezultatom 1:0.

Domaći fudbaleri bili su bolji tokom cijelog meča, a u prilog tome ide i činjenica da su prema golu protivnika uputili čak 23 udarca, naspram samo 8 udaraca Mure.

Momenat koji je, kako će se ispostaviti, riješio utakmicu dogodio se u 28. minutu kada je Jan Krivak bio preagresivan u svom šesnaestercu a sudija pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač bio je Luka Bobičanec za 1:0.

Pred sam kraj prvog poluvremena priliku da postigne gol sa penala imao je i domaći tim ali je Besart Ibraimi promašio cijeli gol.

Škendija je u drugom poluvremenu napadala, ali ipak nije uspjela da dođe do izjednačujućeg gola i mirnijeg revanša u Sloveniji. Šanse su propuštali Mevlan Murati, Armend Alimi i Kamer Kvaka, tako da će Makedonci u revanšu morati da imaju mnogo bolju realizaciju ako žele da se domognu drugog kruga.

Revanš utakmica na rasporedu je za sedam dana u Sloveniji.