Sparta pobjedom nadoknadila zaostatak iz Beča i izbacila Rapid (VIDEO)

Fudbaleri Sparte iz Praga pobjedom od 2:0 nad Rapidom iz Beča plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Tim iz Beča je u prvom meču slavio sa 2:1 i očekivali su da će odbraniti prednost stečenu kod kuće. Ipak Sparta je stigla do vođstva već u 16. minutu kada je David Moberg Karlson postigao gol sa bijele tačke za 1:0.

Do kraja poluvremena Sparta je imala još dvije dobre šanse, prvo Kasper Hojer glavom u 44. minutu kada je šutirao poreko gola, a onda i Mihal Saček u sudijskoj nadoknadi, no u posljednjem trenutku jedan od igrača Rapida je izbacio loptu u korner.

Dugo čekani drugi gol za tim iz Praga postigao je u 81. minutu Jakub Pešek, nakon što je po lijevoj strani protrčao Adam Hlozek i lopta je prošla kroz odbranu Rapida.

Na kraju su igrači iz Beča svim silama napadali da bi postigli gol koji ih vodi u produžetke, ali do njega nisu došli i Sparta je slavila prolaz u narednu fazu gdje ih čeka duel sa Monakom.