Fudbaleri Spartaka iz Moskve savladali su Napoli sa 2:1 u petom kolu grupne faze Lige Evrope i dodatno zakomplikovali situaciju u grupi C.

Utakmica je odlično počela za domaće igrače koji su na samom startu, to jest u drugoj minuti meča dobili penal nakon grubog prekršaja Stanislava Lobotke. Siguran izvođač bio je Aleksandar Sobolev.

Viktor Mozes je u 11. minutu mogao da duplira prednost Spartaka, ali u situaciji jedan na jedan sa Aleksom Meretom nije bio dovoljno skoncentrisan pa mu je pokušaj zaustavljen. S druge strane, u 16. minutu je u dva navrata priprijetio Elif Elmas, ali promjene reuiltata nije bilo.

U 28. minutu meča na semaforu je pisalo 2:0, a ovoga puta je gol postigao Mozes nakon lijepog centaršuta Soboleva.

Napoli je blizu gola bio u 62. minutu preko Drisa Mertensa, ali je veoma raspoložen na golu ruske ekipe bio Aleksandr Selikov koji mu je zaustavio pokušaj iz neposredne blizine.

Ipak, samo dva minuta kasnije ono što nije uspjelo Mertensu jeste Elmasu koji je glavom zatresao mrežu za, ispostaviće se konačnih 2:1.

U posljednjem kolu Spartak će gostovati kod Legije, dok će Napoli biti domaćin Lesteru.