Sparti Prag nedovoljna pobjeda nad Brondbijem, Remi Liona i Glazgov Rendžersa

Večeras su odigrane utakmice šestog kola A grupe Lige Evrope. Sparta Prag je bila bolja od danskog Brondbija sa 2:0, dok su Lion i Glazgov Rendžers odigrali neriješeno 1:1.

Fudbaleri Sparte iz Praga dočekali su ekipu Brondbija i nadali se da bi uz ostvarenu pobjedu i poraz Rendžersa od Liona mogli izboriti učešće u nokaut fazi Lige Evrope.

Češka ekipa je do prednosti došla u 43. minutu kada je slobodan udarac odlično izveo David Hancko i poslavši loptu u mrežu doveo svoj tim do mnogo željenog vođstva.

Nakon samo četiri minuta igre u drugom poluvremenu nakon jedne odbijene lopte od golmana danskog tima lopta je došla do Adama Hlozeka kojem nije bilo teško da je zakuca u mrežu.

Do kraja susreta golova nije bilo bilo, a treba istaći i da su obje ekipe meč završile sa igračem manje. Iz Sparte je isključen Tomas Visner u 57. minutu nakon drugog žutog kartona, dok je iz istog razloga iz Brondbija igru morao napustiti Anis Slimane u 75. minutu.

Fudbaleri Glazgov Rendžersa stigli su do prednosti na gostovanju protiv Liona minut prije isteka prvog poluvremena kada je udarac uputio Skot Rajt, a lopta na putu do gola pogodila jednog igrača domaće ekipe, promijenila smjer i završila u mreži.

Lion, za koji ova utakmica nije imala rezultatski značaj stigao je do izjednačenja u 49. minutu kada je Kelvin Besi u pokušaju da izblokira šut skrenuo loptu u sopstvenu mrežu.

Do kraja nije bilo golova te je Lion prošao u nokaut fazu sa skorom od pet pobjeda i jednog neriješenog rezultata.