Fudbaleri Arsenala pobijedili su na gostujućem terenu ekipu Olimpijakosa rezultatom 3:1 u prvom meču osmine finala Lige Evrope.

Prvo poluvrijeme mnogo bolje su odigrali gosti iz Londona. Već u šestoj minuti napadač Pjer Emerik Obamejang je imao sjajnu priliku da zabije gol, međutim njegov šut golman domaćih Hoze Sa je skrenuo loptu u prečku i tako spasio svoj gol.

U 34. minuti Martin Odegor je uputio pravu “bombu” ka golu Olimpijakosa i pogodio za vođstvo gostiju.

Pred kraj prvog poluvremena mogli su domaći fudbaleri i do izjednačenja preko Georgiosa Masurasa koji je sa pet metara šutirao pored desne stative. Na veliki odmor otišlo se rezultatom 1:0.

U drugom poluvremenu domaći su u 58. minuti došli do izjednačenja. Strijelac nakon velike greške igrača Arsenala je bio Jusef El Arabi koji je sa distance šutirao i pogodio.

Mogao je u 68. minuti El Arabi da postigne i gol za vođstvo, ali mu je klizećim startom izblokiran šut. U 80. minuti defanzivni igrač Arsenala Gabriel je najviše skočio i zabio snažno glavom uz desnu stativu i tako doveo goste  do novog vođstva.

Pred kraj meča u 85. minuti Mohamed Elneni je iz daljine uputio sjajan udarac i tako uduplao prednost tima iz Londona. Ovaj gol će sigurno značiti “Tobdžijama” u revanšu i olakšati stvari.

Uzvratna utakmica igra se za sedam dana u Londonu.