Triler večeri pripao Fejenordu, Lisice na ravne časti protiv Vučice

Večeras su odigrane prve polufinalne utakmice Lige konferencija u kojima je viđeno čak sedam golova na ta dva susreta.

Uzbudljivo je veoma bilo na meču Fejenorda i Marseja koji je poražen u gostima sa 3:2. Prvi do prednosti su došli domaći preko Sirijela Desersa u 18. minutu, da bi nakon samo dvije povećali svoju prednost golom Luisa Sinistere.

Ipak, do kraja poluvremena je došao odgovor Marseja u vidu smanjema prednosti u 28. minutu pogotkom Bambe Dijenga te pred sami kraj u 40. minuti kada je na 2:2 poravnao Žerson.

Sva tri boda su na kraju susreta ostala u rukama domaćina Fejenorda koji je do na kraju ispostaviće se pobjedničkog gola, došao samo nekoliko sekundi poslije sudijskog zvižduka za nastavak meča. Strijelac je bio Desers sa svojim drugim pogotkom.

U drugom meču polufinala Lige konferencija se sastao Lester koji je na svom “King Pauer stadionu” dočekao sastav Roma pod vođstvom Žozea Murinja.

Poveli su igrači gostujućeg tima i to u 15. minutu kada je strijelac gola bio Lorenco Pelegrini. Ovaj rezultat je stajao sve do sredine drugog dijela susreta.

Tada se na terenu Lestera ukazao Ademola Lukman koji je u 67. minutu golom donio izjednačenje te postavio konačnih 1:1 pred revanš u Rimu.