Union Berlin ubjedljiv protiv Makabi Haife, Fejnordu dva gola u prvom dijelu dovoljna protiv Slavije iz Praga

U mečevima drugog kola grupne faze Lige konferencija, Union Berlin je kod kuće sa 3:0 savladao Makabi Haifu, a Fejnord je u Roterdamu rezultatom 2:1 pobijedio Slaviju iz Praga.

Fejnord je prvi u grupi E sa četiri boda, a prate ga Slavija i Union Berlin sa po tri.

Ekipa iz glavnog grada Njemačke je povela golom Andreasa Voglsamera u 33. minutu i prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 1:0.

Kevin Berens je u 48. minutu povećao na 2:0, a konačan ishod, 3:0, postavio je Taivo Avoniji u 76. minutu.

Fejnord je u prvom poluvremenu postigao dva pogotka i to se ispostavilo dovoljno za tri boda.

U 14. minutu, Orkun Kokču je doveo svoj tim do vođstva, a deset minuta kasnije, Brajan Linsen je pogodio za 2:0 i tako se otišlo na veliki odmor.

Slavija je do kraja uspjela samo smanjiti zaostatak, a to su učinili preko Tomasa Holesa u 63. minutu. Do kraja, više nije bilo promjena i konačan rezultat je ostao 2:1.