Crvena zvezda i Ludogorec odmjeriće snage u okviru petog kola Lige Evrope. Crveno-bijeli jure pobjedu i proljeće u Ligi Evrope.

Startne postave:

Crvena zvezda: Borjan – Gajić, Eraković, Dragović, Pankov – Srnić, Petrović (od 67′ Krstičić) – Kanga (od 82′ Sanogo), Katai (od 46′ Ben), Ivanić – Pavkov (od 82′ Lazetić)

Ludogorec: Padt – Ikoko, Terziev, Plastun, Pinas – Gonkalveš (od 65′ Kafumana), Bađi (od 87′ Mitkov) – Čibota (od 77′ Rotariu), Jankov, Despodov (od 65′ Manu)  – Sotiriu

Glavni arbitar ovog susreta je Hoze Maria Sančez iz Španije.

UŽIVO:

90+4′ KRAJ UTAKMICE! Zvezda će na proljeće igrati u Evropi!

90+2′ Dorin Rotariu je pokušao sa distance, ali ostalo je 1:0.

90′ Četiri minute nadoknade!

90′ Mladi Marko Lazetić je bio u dobroj situaciji, međutim nije uspio da podupla prednost.

89′ Bila je gužva u šesnaestercu Zvezde, ali do veće opasnosti po gol domaćih nije došlo.

85′ Ponovo je Ivanić bio u centru pažnje. Ovaj put je njegov udarac sa ivice šesnaesterca zaustavila prečka.

81′ Domaći se trude da u potpunosti umrtve ritam i privedu meč kraju bez većih problema.

Zvezda, (KRAJ) Crvena zvezda – Ludogorec 1:0

75′ Zvezda u potpunosti kontroliše dešavanja na terenu u ovim momentima.

70′ Još jedan udarac Ivanića i još jedna intervencija holandskog golmana na golu Ludogoreca.

68′ Još jedna prilika za izabranike Dejana Stankovića. Kanga je probao sa 20 metara, Padt se ispružio koliko je širok i dug, ali srećom po Ludogorec, lopta je završila pored gola.

65′ Moglo je biti opasno pred golom Borjana. Ikoko je ubacio, ali Aleksandar Dragović je odlično rasčistio situaciju.

63′ Prvi žuti karton na utakmici! Dobio ga je Srnić.

62′ Još jednom je probao Pavkov, ovaj put po zemlji ali lopta je otišla pored gola.

57′ GOOOOOOOL! ZVEZDA VODI 1:0!!! Ivanić je raspalio loptu sa preko 25 metara i pogodio u mrežu Ludogoreca!

54′ Možda i najbolja šansa na meču! Milan Pavkov je gađao sa šest-sedam metara u rašlje, a Padt je odreagovao i poslao loptu u korner.

53′ Slično kao i na početku susreta. Nakon petominutne inicijative domaćih po izlasku iz svlačionice, uslijedio je period bez ikakvih prilika.

47′ Slavoljub Srnić je dobro centrirao, Padt je pogrešno procijenio let lopte, ali nije bilo opasnosti po gol gostiju.

46′ Zvezda je krenula ofanzivno od samog starta drugog poluvremena i već nakon 30 sekundi igre u nastavku, izboren je korner.

46′ El-Fardu Ben je zamijenio Kataija na poluvremenu.

45+1′ U posljednjoj sekundi prvog poluvremena, Ivanić je imao najbolju šansu za domaće, međutim pogodio je vanjski dio mreže. Odmah nakon toga, Sančez je odsvirao kraj.

45′ Jednu minutu je produžio Sančez prvo poluvrijeme.

43′ Malo je nedostajalo da Ivanić stigne loptu prije Padta, ali holandski golman je ipak spriječio potencijalnu šansu za Zvezdu.

40′ Gađao je Kanga sa preko 20 metara, ali lopta je prozujala pored stative Seržija Padta.

37′ Ivanić je gađao sa distance, ali lopta je završila u korneru.

33′ Igra se aktivnije na obje strane nakon pokušaja Gonkalveša.

29′ Najbolja prilika na meču! Klaude Gonkalveš je gađao sa 15 metara, međutim Borjan je odlično reagovao.

25′ Aleksandar Katai je pokušao da proigra Mirka Ivanića, ali jedan od defanzivaca Ludogoreca je odreagovao dobro.

22′ I dalje bez bilo kakve šanse na ovom meču. Niti jedna ekipa još uvijek ne preuzima inicijativu.

18′ Pokušao je Mavis Čibota sa distance, ali lopta je otišla daleko preko gola.

15′ Ludogorec je preuzeo posjed i igru na sredini terena, ali bez konkretnijih napada na obje strane.

12′ Nakon pet minuta bez ikakvih dešavanja u Beogradu, Ludogorec je imao korner međutim Zvezda je bez problema otklonila loptu iz svog šesnaesterca.

7′ Džordan Ikoko je uputio udarac ka golu Milana Borjana, ali nije bilo opasnosti po kanadskog golmana.

5′ Zvezda ima inicijativu na početku, Ludogorec još uvijek nije došao u situaciju da iskreira prvi napad na susretu.

2′ Več na početku susreta, Zvezda je imala priliku nakon kornera. Gelor Kanga je ubacio, a Strahinja Eraković za malo bio neprecizan.

1′ Počela je utakmica na stadionu Rajko Mitić. Zbog incidenata na meču sa Midtjilandom, na stadion je dozvoljen ulaz samo djeci mlađoj od 14 godina.