U okviru petog kola grupne faze Lige konferencija sastaju se fudbaleri Flore i Partizana.

Flora: Igonen – Luka (od 79′ Šajn), Kusk, Purg, Lilander – Kuraksin (od 56′ Ojama), Somets (od 79′ Somets), Pom, Zenjov – Miler (od 73′ Vasiljev) – Aliku (od 56′ Sapinen).

Partizan: Popović – Urošević, Miletić, Saničanin, Miljković – Zdjelar, Šćekić (od 57′ Lutovac) – Pantić (od 57′ Marković) – Jović (od 57′ Jojić), Menig (od 57′ Pavlović), Gomeš.

Utakmicu će suditi Robert Harvi iz Irske.

KRAJ!

90+6′ Kraj utakmice u Talinu.

90+4′ Centrirao je Jojić iz slobodnog udarca, ali je lopta završila u korneru. Ponovo će ga izvesti Jojić koji je slabo centrirao na prvu stativu.

90+3′ Lilander je povrijedio zadnju ložu i ostao ležati na travi.

90+2′ Lilander je probio po desnoj strani, ali je Miletić u posljednji čas uspio da ga izblokira.

90′ Utakmica je produžena za šest minuta.

89′ Šutirao je Jojić, međutim lopta je završila u rukama Igonena.

87′ Marković je napustio teren na nosilima i neće moći nastaviti utakmicu.

84′ Stravičan pad Lazara Markovića, pri kojem je povrijedio rame, trenutno mu se ukazuje pomoć.

82′ Loptu koju je poslao Lilander završila je u gol-autu.

79′ Dvostruka izmjena u Flori. U igri su Roko Šajn i Ken Kalaste, a van terena su Luka i Somets.

77′ Dobro je šutirao sa 25m Jojić, a paradu je napravio Igonen koji je spriječio pogodak za Partizan.

partizan, (KRAJ) Flora – Partizan 1:0
Partizan – Flora 30.9.2021. Liga Konferencija foto: Marko Djokovic/STARSPORT

75′ Rikardo je izašao, a u igri je Marko Milovanović.

74′ Prošao je Miljković po desnoj strani, ali mu je lopta pobjegla u gol-aut.

73′ Umjesto strijelca jedinog pogotka na utakmici Milera u igru ulazi Konstantin Vasiljev.

72′ Na drugoj strani u prilici je bio Rikardo, ali mu je lopta pobjegla i završila u rukama Igonena.

71′ Izletio je Sapinen u kontranapadu jedan na jedan sa Popovićem koji je iskoristio to što je napadaču Flore pobjegla lopta, te ju je poslao na protivničku polovinu.

70′ Centrirao je Marković, ali su štoperi Flore izbacili loptu glavom u korner.

69′ Sapinen je zaradio žuti karton.

65′ Velika prilika za Partizan. Jojić je pronašao Markovića koji je poslao loptu preko gola.

62′ Partizan prijeti u ovim momentima, međutim nije bilo opasnijih šansi.

57′ Četverostruka izmjena u redovima Partizana. Iz igre izlaze Pantić, Menig, Šćekić i Jović, a u igri su Lazar Marković, Miloš Jojić, Lazar Pavlović i Aleksandar Lutovac.

56′ Dvostruka izmjena u redovima Flore. Na terenu su Henrik Ojama i Rauno Sapinen, a van igre će Aliku i Kuraksin.

56′ Pas koji je poslao Pantić ka Rikardu završio je u gol-autu.

53′ U ofsajdu uhvaćen je Rikardo.

51′ Dobro je šutirao Danilo Pantić, međutim Matvej Igonen je još bolje odbranio i spasio svoj gol. U nastavku Jović je zaradio žuti karton.

50′ Sjajno je Rikardo prošao po lijevoj strani, oštro centrirao po zemlji, ali je lopta izbačena u aut i Partizan će izvesti loptu sa strane.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45+1′ Kraj prvog poluvremena u Talinu.

45′ Prvo poluvrijeme će se igrati još jedan minut.

44′ GOOOOOL!!! Flora u Talinu vodi sa 1:0. Duga lopta ka Mileru, preskočila je Saničanina, a Miler je dobro glavom loptu poslao u nebranjeni lijevi ugao.

43′ Uroševiću se trenutno ukazuje ljekarska pomoć, jer je nakon jednog duela zaradio posjekotinu iznad lijevog oka.

40′ Nakon soloprodora Alikua, napadač Flore je šutirao, međutim lopta je prošla pored desne stative.

38′ Lopta je na lijevoj strani pobjegla Danilu Kuraksinu i Popović će izvesti gol-aut.

36′ Poigravao se Nemanja Miletić, ali to nisu kaznili napadači Flore, jer je Urošević ispravio grešku svog saigrača.

34′ Tempo utakmice je malo opao kako se približavamo kraju prvog poluvremena.

31′ Prvi žuti karton dobio je Zenjov zbog prekršaja nad kapitenom Partizana Sašom Zdjelarom.

28′ Fenomenalno je centrirao Menig, međutim i Jović i Rikardo su bili kratki i nisu uspjeli doći do lopte.

26′ Najbolja šansa za Partizan u dosadašnjem dijelu meča. Udarac Jovića uspio je izblokirati Markus Pom.

24′ Prvi udarac u okvir gola za Floru. Martin Miler je šutirao direktno u Aleksandra Popovića koji mu je uhvatio loptu.

23′ Nije uspio loptu u šesnaestercu da primiri Menig, te je propao još jedan pokušaj Partizana.

19′ Dobra lopta u protsor za Kvinsija Meniga čiji centaršut je izblokiran u korner.

16′ Inicijativu su preuzeli fudbaleri Flore koji drže loptu u svom posjedu.

13′ Vodi se velika bitka na sredini terena.

10′ Nova opasna prilika, slabu reakciju Slobodana Uroševića iskoristio je Sergej Zenjov koji nije uspio da pogodi okvir gola Partizana, te se rezultat nije promijenio.

9′ Rauno Aliku je dobro šutirao, a odbrana Partizana je izblokirala šut u korner.

8′ Prošao je Rikardo Gomeš po lijevoj strani, međutim nakon klizećeg starta Henrika Purga ostao je bez lopte i nije uspio da uputi opasniji udarac ka golu domaćina.

6′ Početni pritisak je opao u redovima domaće ekipe koja trenutno djeluje stabilnije.

4′ Po lijevoj strani prošao je Nemanja Jović, centrirao po zemlji, ali je spreman bio Marten Kusk koji je otklonio opasnost.

3′ Lopta je u nogama izabranika Aleksandra Stanojevića koji pokušavaju preko kratkih pasova da probiju zadnju liniju Flore.

1′ Utakmica u Talinu je upravo počela.