Velež od 20:30h igra prvu utakmicu prvog kola Lige konferencija protiv Kolerajna na “Grbavici” u Sarajevu.

Trener Veleža Feđa Dudić za prvu utakmicu “Rođenih” u Evropi izabrao je sljedećih 11: Bogdanović – Ćosić, Zvonić (od 46. Isić), Zeljković, Radović – Hasanović (od 46. Pršeš), Radovac, Ovčina, Anđušić (od 58. Vehabović), Brandao (od 67. Georgijević) – Zajmović.

Na drugoj strani Kolerajn će danas igrati u sastavu: Din – Kejn, Braun, Kaning, Trejnor – Vilson, Lauri, Karson, Glakin – Ševlin (od 69. Jarvis), Doerti.

Utakmicu će suditi turski sudija Abdulkadir Bitigen.

UŽIVO

90′ Kraj meča.

90+3′ Radovac je ostao sam na petercu i šutirao glavom, ali je morao bolje pa Din nije imao problema da uhvati loptu.

89′ Još jednom se dobro Ovčina ubacio po desnoj strani i šutirao, mešutim sada je Din dobro intervenisao i spasio svoj gol.

84′ Žestok pritisak Veleža u ovim trenucima. Pokušavaju “Rođeni” da dođu do još jednog pogotka večeras.

77′ Ovčina se ubacio na drugoj stativi i šutirao glavom, no lopta je otišla pored gola gostiju.

70′ Unio je Vehabović dosta živosti u igru Veleža. Ovaj put je uspio centrirati na drugu stativu, a Ćosić izborio korner.

66′ GOOOOOL! Brandao donio preokret Veležu. Pročitao je ovaj put Din stranu, ali je Brandao još jednom bio precizan.

65′ Novi penal za Velež. Crveni karton je dobio fudbaler Kolerajna Lindoln Kejn zato što je rukom izblokirao čist pogodak Veleža nakon udarca Vehabovića.

65′ Novi pokušaj Isića sa velike udaljenosti. Ovaj put je to bilo dosta bliže, no još uvijek na semaforu 1:1.

61′ Edo Vehabović se namjestio na desnu nogu i sa 20ak metara šutirao, ali je spreman bio Din i uhvatio tu loptu.

56′ Uspio je Zeljković nakon kornera i gužve u šesnaestercu Kolerajna stići do lopte i šutirati, međutim nije mogao matirati Dina.

52′ Radović je još jednom izveo slobodan udarac. Ovaj put je njegova lopta prešla živi zid, ali sada nije pogodio okvir gola.

48′ Novi udarac Veleža sa distance, ovaj put Zeljković je bio neprecizan.

46′ Prvi pokušaj Veleža u drugom poluvremenu bio je preko Tarika Isića koji je šutirao daleko preko gola.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45′ Kraj prvog poluvremena.

44′ Samir Zeljković je probao svoj udarac sa distance, ali još jednom nije većih problema imao sa tom loptom Din.

42′ Ovčina je šutirao sa distance, a lopta je na putu ka golu Kolerajna pogodila nekog od igrača Veleža i otišla u gol-aut.

40′ I nakon izjednačujeg pogotka Velež je nastavio sa napadima.

37′ GOOOOL! Brandao je bio siguran sa bijele tačke i donio izjednačenje Veležu.

35′ Penal za Velež. Ovčina je šutirao, a Aron Trejnor igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

33′ Novi pokušaj Veleža. Sada je Brandao šutirao, no pravo u golmana Kolerajna koji nije imao problema da uhvati loptu.

31′ Brandao je petom proigrao Radovca, a on još jednom loptu poslao preko gola gostiju.

29′ Haris Ovčina je ubacio loptu u peterac, no niko nije od igrača Veleža uspio da je pošalje u mrežu. “Rođeni” u potpunoj ofanzivi na gol Kolerajna.

27′ Dobro je Zajmović pokušao izvan šesnaesterca, bilo je to blizu, ali nedovoljno, s obzirom da je lopta u gol-autu.

22′ Šutirao je Slaviša Radović iz slobodnog udarca, ali direktno u živi zid.

20′ Sa velike udaljenosti je pokušao Ćosić, međutim daleko je to bilo od okvira gola.

16′ Novi napad Veleža. Ovaj put je Anđušić bolje šutirao, ali je odlično bio pozicioniran golman Kolerajna Din.

14′ Veliku šansu je sada propustio Velež. Sjajno je Dženan Zajmović prošao po lijevoj strani, odigrao povratnu loptu prema Ćosiću, a Nemanja Anđušić na kraju iz odlične pozicije šutirao preko gola.

13′ Ćosić je uspio ubaciti loptu u šesnaesterac Kolerajna, ali su još jednom gosti izbacili loptu iz svog kaznenog prostora.

9′ GOOOOL! Kolerajn vodi 1:0. Sa 30 metara Doerti je šutirao lijevom nogom po zemlji, a Slaviša Bogdanović nije uspio dohvatiti loptu i odbraniti njegov pokušaj. Gosti vode 1:0 golom iz prvog napada.

7′ Prvi udarac prema golu Kolerajna. Pokušao je Radovac sa distance, no nije bio precizan.

6′ Samir Radovac je centrirao loptu u peterac, ali su igrači Kolerajna uspjeli otkloniti opasnost.

5′ Velež u uvodnim minutama ima loptu u svom posjedu, međutim bez opasnosti po goste.

1′ Počeo je meč na “Grbavici“.