Foto. REUTERS/Alberto Lingria

U okviru grupe C Lige konferencija Roma je “Olimpijskom stadionu” u Rimu deklasirala gostujuću Zorju sa 4:0, dok se Bodo Glimt nije puno namučio protiv CSKA Sofije.

Prvi gol za rimsku “Vučicu” je postigao Stefan El Šaravi u 15. minutu kada je pokazao odlično znanje sa loptom jer je primio jako težak pas Karlosa Pereza postavio rezultat na 1:0.

U 33. minutu Nikolo Zaniolo je povećao na 2:0 kada je u šesnaestercu primio odličan pas Žordana Veretua, a tim rezultatom se i otišlo na odmor.

Minut nakon zvižduka za start drugog poluvremena duela u Rimu, Tami Abraham postiže pogodak za 3:0 nakon asistencije Zaniola. Četvrti gol Rimljana je malo umjetničko djelo jer je engleski napadač Abraham makazicama zakucao loptu u mrežu gostiju za konačnih 4:0 na “Olimpijskom stadionu” u Rimu.

Bodo Glimt se nije namučio kod kuće protiv gostiju iz Bugarske, ekipe CSKA Sofije. Oni su njih savladali sa 2:0, a strijelci za Norvežane su bili Sondre Fet u 25. minutu i Erik Bothajm u 85. minutu.