U okviru petog kola Lige šampiona, utakmica između Barselone i Benfike na ”Nou Kampu” odigrana je bez golova.

Bila je ovo utakmica koja je direktno odlučivala o sudbini ova dva tima u Ligi šampiona. Barselona je pobjednom mogla osigurati prolaz u narednu fazu takmičenja, dok je Benfici bila potreba večerašnja pobjeda i pobjeda u narednom kolu protiv Dinama iz Kijeva za prolazak dalje.

Izabranici Čavija Ernandeza, kome je ovo bio debi na klupi Barselona kada je riječ o Ligi šampiona, imali su odličnu šansu da dođu do pogotka na samom početku utakmice, kada je nakon sjajnog solo prodora i šuta Jusufa Demira golman Benfike odlično reagovao, pa je rezultat ostao nepromijenjen.

Prijetili su i u nastavku fudbaleri Barselone. Gavi je u 27. minutu imao stopostotnu šansu, kada je nakon jednog centaršuta primio loptu u šesnaestercu, ali je šutirao preko gola, a u narednom napadu je i Đordi Alba sjajno zaprijetio gostima, ali isto neprecizno.

U 35. minutu je Benfika mogla da stigne do prednosti. Nakon kornera gostiju, Nikolas Otamendi je postigao pogodak, ali je glavni sudija ipak poništio gol, jer je lopta prilikom izvođenja kornera izašla van granica terena, a to možete pogledati OVDJE

Krajem veoma bogatog prvog poluvremena, imala je i Barselona još jednu sjajnu šansu preko Demira, koji je odlično šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je lopta pogodila prečku.

U drugom poluvremenu su fudbaleri Barselone nastavili sa prijetnjama, a imali su odličnu šansu preko Frenkija de Jonga u 65. minutu, koji je nakon centaršuta sjajno šutirao glavom, ali je sjajno još jednom reagovao golman Benfike Odiseas Vlačodimos.

Igrao se 84. minut kada je Barselona došla do pogotka preko Ronalda Arauha, ali je gol ipak poništen jer se desni bek Katalonaca ipak našao u ofsajd poziciji.

Imala su oba tima sjajne šanse u sudijskoj nadoknadi. Prvo je u šesnaestercu Benfike zaprijetio Đerard Pike, kada je bio najviši u skoku nakon kornera, ali je lopta otišla tik pored stative.

Benfika je mogla doći do sva tri boda u samom finišu. Igrao se 94. minut kada je nevjerovatnu šansu imao Haris Seferović, koji je uz malo sreće predriblao Marka Andrea ter Štegena, a potom sa šest metara promašio prazan gol, a tu priliku možete pogledati OVDJE.

U slučaju da je Benfika pobijedila, bili bi sada na drugom mjestu, jedan bod ispred Barselone, od koje imaju i bolji međusobni skor, s obzirom da su u Lisabonu slavili sa 3:0.

Ovako će u posljednjem kolu Benfika će morati pobijediti kijevski Dinamo, a pritom čekati ishod meča između Barselone i Bajerna koji će se igrati u Minhenu.