Seferović
printscreen

Barselona i Benfika remizirali su u utakmici bez golova, a veliku pobjedu Benfici propustio je minutu prije kraja donijeti Haris Seferović.

Haris Seferović imao je odličnu priliku da zakomplikuje stvari Barseloni, a Benfiku dovede na korak do plasmana u osminu finala Lige šampiona na samom isteku 93. minute današnje utakmice u grupi E Lige šampiona.

Ekipe su na kraju završile utakmicu bez pogodaka, a gosti su u posljednjim trenucima utakmice imali kontra napad u kojem je Seferović uz malo sreće predriblao Marka Andrea ter Štegena, a potom sa šest metara promašio prazan gol.

U slučaju Benfikine pobjede portugalski tim bio bi sada na drugom mjestu, jedan bod ispred Barselone, od koje ima i bolji međusobni skor, s obzirom da je u Lisabonu slavio sa 3:0.

U posljednjem kolu Benfika će dočekati kijevski Dinamo, a Barselona će gostovati u Minhenu kod Bajerna.