Basel je u okviru grupne faze Lige konferencija savladao Kairat u gostima sa rezultatom od 3:2, a susret je obilježen prelijepim golom Edona Žegrova u 69. minutu.

Duel koji je pružio bezbroj uzbuđenja je započeo veoma sporo i bez ozbiljnijih prilika na obje strane. Zatišje je trajalo sve do 22. minute kada je odličan šut Pajtima Kasamija umalo doveo goste u prednost, ali je lopta pogodila prečku.

Samo minut kasnije akcija na drugoj strani nakon koje je Kairat došao u vođstvo. Žoao Paolo de Silva Arauho je primio loptu na desnoj strani šesnaesterca nakon čega je poslao oštar centaršut poslije kojeg je Vagneru Lavu ostalo samo da “ćušne” loptu u mrežu.

Da se na odmor ne ode sa vođstvom domaćih se pobrinuo u 45. minutu Artur Kabral, jer je Brazilac precizan bio sa bijele tačke. Prethodno je štoper domaće ekipe Dino Mikanović oštro uklizao na igrača gostujućih nakon čega je glavni arbitar meča Goga Kikačeišvili dosudio jedanaesterac.

Samo minut nakon zvižduka za početak drugog poluvremena Mikanović se mogao iskupiti za penal koji je skrivio, ali je njegov udarac glavom završio pored gola Bazela.

Kairat je do nove prednosti došao u 56. minutu kada je prvobitni udarac Ajbola Ajkena odbranio golman Bazela, ali je na odbijenu loptu naletio Kamo Hovhanisijan i mirno je pospremio u mrežu za 2:1.

Gosti iz Švajcarske se nisu predavali i u 69. minutu opet ravnaju rezultat na 2:2. Ovaj put za Bazel je bio i više nego precizan Edon Žegrova koji je spektakularnim golom sa nekih 25 metara od gola Kairata obilježio susret u Kazahstanu.

Uzbuđenjima tu nije bilo kraja jer je samo dvije minute nakon izjednačujućeg gola gostiju, došao i onaj za prvo vođstvo Švajcaraca na utakmici. Nakon prelijepe akcije Kasami je postigao gol za ispostaviće se konačnih 3:2, a Bazel je mogao doći i do četvrtog pogotka.

Naime pogodak Dana Ndojea je poništen zbog ofsajd pozicije igrača gostujućeg sastava u 85. minutu susreta koji je odigran u Kazahstanu.

Večeras se igra još jedan meč grupe H Lige konferencija u kom se nalaze Kairat i Bazel, a riječ je o susretu između domaćeg Karabaga i kiparske Omonije koji je na rasporedu da počne u 18:45h.