anortozis

Fudbaleri Anortozisa pobijedili su ekipu Genta kući rezultatom 1:0 i tako su ostali u igri za plasman u nokaut fazu Lige konferencija. Strijelac pobjedničkog gola bio je Lazaros Kristodolopulos sa polovine terena.

Fudbaleri Anortozisa uspjeli su iznenaditi favorizovanu ekipu Genta na domaćem terenu.

Utakmicu su sjajno otvorili golom u 27. minuti Lazarosa Kristodolopulosa koji je sa pola terena šutirao i lobovao golmana za vođstvo Anortozisa.

Ovim rezultatom se i otišlo na poluvrijeme.

U nastavku Gent je imao veliku priliku u 52. minuti kada je Roman Bezus izletio jedan na jedan sa golmanom Asafom Curom koji mu je sjajno odbranio šut i tako spasio svoju ekipu.

Do kraja gledali smo veoma tvrdu utakmicu i konstantan pritisak Belgijanaca, međutim Anortozis je uspio da osvoji sva tri boda i da ostane u borbi za drugo mjesto grupe B Lige konferencija.

U narendoj utakmici Anortozis će igrati protiv Partizana, dok će Gent dočekati Floru.