Vikingur demolirao Levadiju

Vikingur je sa 6:1 savladao Levadiju.

Islandski Vikingur plasirao se u finale preliminarne faze kvalifikacija za Ligu šampiona gdje će snage odmjeriti s andorskim prvakom Inter Eskadalesom.

Plasman u finale Vikingur je izborio pobjedom od 6:1 nad Levadijom, ekipom iz Estonije koja je na ovoj utakmici došla do prednosti u petoj minuti kada je iz penala pogodio Zakaria Beglarišvili.

Samo pet minuta poslije Kajl Meklagan je izjednačio, a u 27. minuti Kristal Mani Ingason je preokrenuo rezultat. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 3:1, s obzirom da se u drugoj minuti nadoknade među strijelce upisao i Haldor Smari Sigurđson.

U nastavku su Islanđani postigli još tri gola. Prvo je u četvrtoj minuti drugog poluvremena zabio Nikolaj Hansen, pa 20 minuta pred kraj Helgi Gudjonson, da bi konačnih 6:1 u 77. minuti postavio Julius Magnuson.