Vlaznija - Široki Brijeg 3:0 (KRAJ)

Fudbaleri Širokog Brijega igrali su večeras od 21h revanš meč prvog kola kvalifikacija za Ligu konferencija protiv albanske Vlaznije.

Toni Karačić je odabrao startnu postavu za meč protiv Vlaznije: Dario Miškić – Kristijan Medić, Jure Obšivač, Marko Jurić, Tomislav Čuljak – Zvonimir Begić, Bože Vukoja, Mato Stanić – Ivan Ikić(od 67. Kolega), Valentino Vujinović ( od 67. Lukić), Alen Jurilj.

Vlaznija će nastupiti u sljedećem sastavu: Bojan Zogović – Erdenis Gurišta, Mevlan Adili, Eni Imami, Darko Bulatović(od 82. Fangaj), Miloš Kalezić – Arsid Kruja, Viktor da Silva (od 31. Čaba), Fjoart Jonuži, Hodžaj ( od 72. Latifi), Fahrudin Đurđević ( od 83. Dilaver).

Pravdu će dijeliti Šveđanin Kaspar Sjoberg sa pomoćnici će mu biti Peter Magnuson, Maks Robin Vilde i Bojan Pandžić.

Uživo:

Utakmica je završena. Vlaznija – Široki 3:0.

94′ jonuzi je ubacio loptu u kazneni prostor, ali Dilaver nije uspio da dođe do nje.

90′ Igraće se 4 minuta sudijske nadoknade.

88′ Jedan fudbaler Vlaznije je ostao da leži na travi, tako da je došlo do prekida.

78′ Gooooooool! Lako je ispala odbrana Širokog Brijega, što je iskoristio Fahrudin Đurđević i svojim drugim golom savladao golmana Miškića.

74′ Sjajna prilika za Široki! Gurišta je spasao svoj gol!

72′ Nakon sjajnog driblinga šutirao je Latifi ali lopta odlazi preko gola.

71′ Vlaznija je izvela novi korner, odbrana Širokog je izbacila loptu iz šesnaesterca, a odbijenu loptu Jonuzi je poslao daleko od gola.

70′ Odlična prilika za Vlazniju. Imami je visoko skočio nakon kornera ali je šutirao malo preko gola.

66′ Jonuzi je šutirao sa 25 metara, ali je lopta završila preko gola.

61′ Goooooooooool! Nakon konfuzije u šesnaestercu Širokog Brijega na pravom mjestu se našao Imami i lijepim šutem matirao Miškića. 2:0 za Vlazniju.

59′ Jonuzi je poslao loptu u šesnaesterac koja je dugo letjela ali se Miškić nije dao iznenaditi.

53′ Ekipa Vlaznije je izvela korner, ali je prilikom toga napravljen faul u napadu. Lopta je za Široki.

51′ Dobra šansa za Široki, pucao je Ikić, ali je odbrana domaćih dobro reagovala.

49′ Utakmica je nastavljena.

Fudbaleri se vraćaju na teren i očekuje se nastavak utakmice.

49′. Igrači i jednog i drugog tima su napustili teren i otišli u svlačionicu.

49′ Zbog nereda na tribinama trenutno je utakmica prekinuta. Očekuje se nastavak.

46′ Gooooool! Već poslije 35 sekundi meča sjajno je reagovao Fahrudin Đurđević na centaršut Gurište i poslao loptu iza leđa golmana Miškića.

46′ Drugo poluvrijeme je upravo počelo.

Prvo poluvrijeme je završeno.

46′ Velika prilika za Široki! Jurilj je uposlio samog Vujinovića koji je imao čistu situaciju, ali mu je lopta ipak malo pobjegla pa je ostalo 0:0.

45′ Igraće se još 3 minuta u prvom poluvremenu.

43′ Bila je ovo velika prilika za ekipu Vlaznije. Najprije je pokušao Bulatović, a onda na odbijenu loptu natrčao Kruja, ali Miškićeva mreža i dalje ostaje netaknuta.

42′ Imami je izveo slobodan udarac ali lopta nije mogla dalje od živog zida. Široki se odbranio.

41′ Slobodan udarac za domaćine sa opasne pozicije.

40′ Stanić je zbog oštrog starta nad Čobom dobio žuti karton.

38′ Čoba je uputio opasan centaršut, ali je Miškić još jednom bio jako siguran te uhvatio loptu.

36′ Jurilj je u borbi za loptu načinio prekršaj u napadu.

32′ Fahrudin Đurđević je imao šansu ali njegov šut glavom nije bio dovoljno precizan, išao je ravno u Miškića koji nije imao većih problema.

31′ Da Silva neće moći nastaviti igru zbog povrede, a umjesto njega na teren će Čoba.

30′ Imami se zaletio naprijed, izgubio loptu pa onda napravio prekršaj.

28′ Loptu je na desnoj strani dobio Medić, odlučio se na direktan šut, ali očigledno bi bilo bolje da je odlučio da uposli nekog od svojih saigrača.

25′ Jurilj je uhvatio volej sa nekih 15 metara, ali je lopta otišla preko prečke golmana Zogovića.

23′ Hodžaj je lomio odbranu Širokobriježana na lijevoj strani, ali njegov centaršut nije pogodio nikoga od saigrača.

20′ Čuljak je centrirao ali se na pravom mjestu našao Zogović i uhvatio loptu.

17′ Još jedan korner za Vlazniju ali nije bilo opasnosti.

15′ Jonuzi je tražio Đurđevića ali se nisu sporazumjeli.

14′ Korner za Vlazniju. Da Silva je centrirao, ali je intervenisala odbrana Širokog.

11′ Već dva minuta traje prekid zbog ubacivanja predmeta na teren od strane domaćih navijača.

8′ Medić je faulirao Silvu i Vlaznija će dobiti slobodan udarac sa 30-ak metara.

5′ Vukoja je vratio loptu za Stanića koji nije dobro šutirao.

3′ Miškić je intervenisao nakon centaršuta Hodžaja.

2′ Jurilj je ubacio loptu u šesnaesterac ali niko se nije našao da reaguje.

1′ Utakmica je počela.