U revanš utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija, Vojvodina je savladala Panevežis rezultatom 1:0 i tako prošla u narednu fazu takmičenja gdje će igrati protiv LASK-a.

Vojvodina je prije sedam dana u Litvaniji ostvarila minimalnu pobjedu, a identičnim rezultatom je slavila i večeras u Novom Sadu. Jedini pogodak je postigao Uroš Kabić u posljednjim sekundama susreta.

Iako su važili za favorita na papiru, izabranici Slavoljuba Đorđevića su morali da prežive nalete Panevežisa koji je bio dosta bolji rival na terenu i koji je stvorio neuporedivo više šansi, ali srećom po domaće, mreža Nikole Simića je ostala sačuvana.

Vojvodina, Vojvodina preživjela sve napade Panevežisa i prošla u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencija

Prvu veliku šansu za Panevežis propustio je Antonio Kapnidis u 23. minutu kada je lopta otišla malo pored stative. Jedinu vrijednu šansu za domaće imao je Aleksandar Busnić u samom finišu prvog poluvremena, ali lopta je nakon njegovog pokušaja otišla preko gola Litvanaca.

Vojvodina se u posljednjih 30 minuta potpuno povukla, a Panevežisove šanse su redale jedna za drugom. Krisovalantis Kozorinis je gađao sa distance u 65. minutu, ali lopta je otišla malo pored gola. Isti igrač je bio blizu pogotka i u sudijskoj nadoknadi, ali nije bio precizan.

Najbolju šansu na meču, Panevežis je promašio u 94. minutu. Nakon jednog “flipera” u šesnaestercu domaćih, gosti su dva puta pokušali, a lopta je u drugom navratu pogodila stativu. Uslijedila je kontra Vojvodina 2 na 1 u kojoj je Kabić izašao sam sa Viktorom Golasom kojeg je uspješno lobovao za vrijednu pobjedu Novosađana.

Pored prolaska dalje, Vojvodina je ovim trijumfom donijela dodatnih 0,250 bodova za nacionalni koeficijent što nije nimalo beznačajno ako se zna da se Srbija aktivno bori za jedno od top15 mjesta koje donose pet timova u Evropi, odnosno dva u kvalifikacijama za Ligu šampiona.