U drugom kolu grupne faze Evropskog prvenstva za mlade u Sloveniji i Mađarskoj Hrvatska je danas nad Švajcarskom upisala svoju prvu pobjedu u istoriji takmičenja, Francuzi su bili bolji od Rusa, Portugalci od Engleza, kao i Danci od Islanđana.

Mladi Danci su ranim golovima slomili ekipu Islanda. Gustav Isaksen je doveo do prednosti svoju ekipu u petoj minuti, a konačan rezultat je 13 minuta poslije postavio je Mads Bek Sorensen

U uzbudljivoj utakmici na “Bonifika” stadionu u Koperu Hrvatska je upisala prvu pobjedu ikad na Evropskom prvenstvu za mlade. Golovima Luke Ivanušeca, Nikole More i Darija Vizingera došla do prednosti od 3:0 koju je držala sve do deset minuta pred kraja, kada su Švajcarci prvo postigli svoj prvijenac na utakmici preko Kastriota Imerija, a onda i autogolom Sandra Kulenovića smanjili zaostatak na samo jedan gol i postavili rezultat 3:2 s kojim je i završena ova utakmica.

Portugalci su i danas potvrdili da su jedan od najozbiljnijih konkurenata za osvajanje turnira, obzirom na sigurnu pobjedu od 2:0 protiv mlade reprezentacije Engleske. Prvi gol je na asistenciju Pedra Gonkalvesa postigao Dani Mota, a konačan je rezultat golom iz penala postavio Trinkao

U jedinom preostalom meču dana Francuzi su bili bolji od Rusa, takođe nedopustivši rivalu da im zabije gol. Pobjedu su osigurali golovima s bijele tačke. Prvi put je bio precizan Odson Eduard, a drugi je jedanaesterac u gol pretvorio Džonatan Ikone.

Portugalci su tako ostali na prvom mjestu grupe D i za prolaz dalje će im biti dovoljan remi protiv drugoplasirane Švajcarske ili neuspjeh Hrvatske s posljednjeplasiranom Engleskom u trećem kolu grupne faze. U grupi C Danci zauzimaju prvo mjesto, Francuzi i Rusi dijele drugo, dok je Island bez osvojenog boda.