U prvom kolu grupne faze Evropskog prvenstva za mlade Portugal je savladao rezultatom 1:0 Hrvatsku, istim rezultatom Danska je bila bolja od Francuske, a Švajcarska od Engleske. Rusija je rezultatom 4:1 razbila Island.

Portugal je opravdao ulogu favorita u ovoj utakmici i minimalnim rezultatom slomio otpor Hrvatske. Jedini pogodak na meču postigao je fudbaler Porta Fabio Vieira u 61. minuti.

Rusija je rutinski savladala Island rezultatom 4:1. Rusi su već na poluvremenu imali tri gola prednosti, a strijelci su bili Fedor Čalov, Najair Tiknizjan i Arsen Zakharijan.

Na 4:0 početkom drugog poluvremena povećao je Denis Makarov, a počasni pogodak za Islanđane imao je čast da postigne Svein Aron Gudjohsen.

Švajcarska je priredila iznenađenje dana i pobijedila Englesku rezultatom 1:0. Veliki favoriti su bili Englezi koji slove za jedne od glavnih kandidata za titulu, ipak jednim golom danas im je presudio Dan Ndoje deset minuta prije kraja.

Danska je takođe priredila izneneđenje savladavši Francusku 1:0. Jedini pogodak na meču viđen je u 75. minuti, a postigao ga je Anders Drejer, fudbaler Midtjilanda.