Official photo

Mlada fudbalska reprezentacija Rumunije savladala je Mađarsku sa 2:1, dok su na ostale tri utakmice na prvenstvu Evrope za mlade završene remijima.

Ekipa koju sa klupe predvodi legendarni Adrijan Mutu ostvarila je pobjedu nad Mađarskom, koja je povela golom Andraša Čonke u 56. minutu nakon kontranapada. Mađari su već od 43. minuta imali igrača manje zbog crvenog kartona Adriana Soke, pa su to Rumuni iskoristili i prvo izjednačili preko Aleksandrua Matana sa vrha šesnaesteraca u 69. minutu. Pobjedu Rumuniji donio je Aleksandru Paščanu u 87. minutu nakon što se najbolje snašao poslije kornera u šesnaestercu.

Slovenija i Češka su odigrali 1:1, a poveli su Slovenci golom Aljoše Matka sa pet metara u 32. minutu. Bod Česima donio je Nik Prelec autogolom u 86. minutu.

Derbi kola između Španije i Italije završen je rezultatom 0:0, dok su Nijemci i Holanđani odigrali 1:1. Povela je Holandija nakon što je Džastin Klajvert oduzeo loptu golmanu i lagano pogodio za 1:0 u 48. minutu, da bi Lukas Nmeča izjednačio u 84. minutu.