Fantastično poluvrijeme Santinija i gol Demira Pece u Osijekovom preokretu u Varaždinu

U utakmici kojom je otvoreno 23. kolo 1. HNL, Varaždin je na svom terenu dočekao Osijek. Utakmica je završena rezultatom 3:2, nakon potpunog preokreta tima iz Slavonije.

Izdanak Veležove škole, Demir Peco, doveo je domaćina do prednosti u 15. minuti utakmice, a samo šest minuta poslije Andris Herera je povećao prednost na 2:0, s tim rezultatom se otišlo na odmor.

Trener gostujuće ekipe, Nenad Bjelica, na teren je početkom drugog poluvremena poslao Ivana Santinija, najzvučnije pojačanje Osijeka u proteklom prijelaznom roku, a istom igraču je malo trebalo da pokaže od kolike će pomoći biti Osiječanima u borbi za titulu prvaka. Samo sedam minuta nakon ulaska u igru Santini je izborio penal za svoju ekipu, koji je uspješno realizovao Ramon Mierez, najbolji strijelac ekipe. Igrač koji je izborio penal se i sam upisao u listu strijelaca fantastičnim pogotkom glavom u 69. minuti. A Mierez je, takođe dobrim udarcem glavom, deset minuta poslije donio Osijeku veliki preokret.

Osijek je ovom pobjedom ostao u otvorenoj trci s zagrebačkim Dinamom za titulu prvaka Hrvatske. Klub iz Slavonije sada ima prednost od tri boda nad konkurentom, ali i dvije utakmice više.